Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Cég inkább leáll ahelyett...

Cég inkább leáll ahelyett hogy kifizetné az emelt minimálbért és bérminimumot?

Figyelt kérdés

Olvasom egy adóportálon hogy egy csomó olyan kis és közepes cég van amely idén 17-ben inkább befejezte működését és leállította magát. Ugye idén 17-ben már emelt minimáébért és bárminimumot kell fizetni. És vannak cégek akik ezt nem tudják vagy nem hajlandóak és inkább leállnak.

Vannak trükkök amivel ki lehet kerülni az emelést (pl 8 órás melós 6 órássá minősítése de ugyanúgy 8 órában dolgoztatása) de ezek nem mindig működnek egyrészt azért mert bukás esélye fennáll (nav stb) másrészt meg azért mert az a melós akivel így bánnak az hamar otthagyja az egészet.


Szóval eszerint reális amit már előre mondtam még 16-ban (és itt a gyk -n lehurrogtak trollnak hüléynek bélyegeztek) hogy sok cég lesz amelyik szarik egy fillérrel is többet fizetni a melósnak inkább trükközik csal hazudik vagy ha ez se megy akkor leáll és bezár a bazár??


Akkor most újra troll voltam amikor 16-ban pont ez jósoltam? És lám így is lett?


2017. márc. 3. 08:53
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Mit szeretnél hallani?: hogy igen, Neked volt igazad?

Ha csak ennyi hiányzik a boldogságodhoz, én szívesen megadom :-)

Igen, Neked mindig igazad van. :-)


(Csak zárójelben kérdezem: ugye Te vagy az ál-vagy valós problémákat felvető, MÉG KARÁCSONYKOR is munkaügyi problémákat vázoló kérdező?)


Amúgy meg nem kell hozzá sok ész, hogy az ember kitalálja: amelyik cég nem tudja kinyögni a minimálbér emelést, az vagy becsődöl vagy trükközik :-(

2017. márc. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

"Amúgy meg nem kell hozzá sok ész, hogy az ember kitalálja"


Az odáig oké na de akkor miért hülyéztek és trolloztak le engem amikor ezt mondtam??? Hiszen valóban nem kell sok ész kitalálni hogy ez lesz mégis sokan nekem ugrottak hogy trollkodok hülyeséget dumálok. Pedig a napnál világosabb hogy ez lesz.


De azért folytatom azt is mondtam hogy jellemző trükközési mód lesz a mu kaidővel való játszadozáon túl a képzettséget igénylő munkakörökkel való csalás.

A lényege hogy bérminimumot és szakképzettséget igénylő munkát végző melósokat papíron átraknak szakképzettséget nem igénylő munkakörbe és máris csak min béret kell fizetni nekik. Persze egy csak papírmágia mert uazt a m melót végzik amit eddig...

és ugye most is troll és hülye vagyok?

2017. márc. 3. 10:33
 3/31 A kérdező kommentje:

És ugye további kérdés ha valaki épp egy trükköző cégnél melózik és a kárára csalnak akkor ha a melós útja a NAV/OMFF_hez vezet hogy feldobja a munkahelyét akkor az meg egy szemét melós ugye???

mert fogja be a száját és örüljön hogy van melója...

és ha nem fogja be és ráuszítja a nav-ot?

2017. márc. 3. 10:35
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Mert egy idióta troll vagy, azért.


Mellesleg nem ezt hurrogtad, hanem a szokásos értelmetlen és gusztustalan fröcsögésedet, amiből csak annyit lehet kigubancolni, hogy rohadt kapitalizmus és szemét tőkések, éljenek a proletárok.


Azé'.

2017. márc. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Azért felesleges ilyet ideokádni mert ugye tételesen be lehet idézni mit írtam anno.

Épp ezt-

2017. márc. 3. 12:06
 6/31 A kérdező kommentje:

Már akkor megírtam hogy van olyan cég én is ismerem akinek elfogytak a dolgozói mert sokan beígérték felmondásukat ha a cég nem emel. A cég ígéretet tett 17-es emelésre de kiderült kamu volt.

A dolgozók meg is hálálták ezt java részük tényleg elhúzott aki meg maradt az meg kevés a működéshez = roló le.

És jöttek a gyökerek hogy majd a cég kitelepíti magát Indiába... (ja arra lesz pénze épp)meg a még jobb a csúcsgyökérség majd jönnek a ROMÁN vendégmunkások... román vendégmunkások ide szutyokföldre jönnek mahd egy gyökér szerint és ők majd jó olcsóért vállalják ha már a szemét magyar nem dolgozik ennyiért.

Azt hiszem erre nem is kell semmit mondani tán annyit Darwin díjat az ötletelőnek.

2017. márc. 3. 12:09
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Idézd nyugodtan (legalább addig is elfoglalod magad). De akkor idézd mellé a másik 1000 baromságot is, amit összefirkáltál.


Nem nehéz leírni 1000 hülyeséget, ha csak annyi a cél, hogy pár triviális dolog bejöjjön belőle.


Amúgy lóxart ismersz te, nem konkrét példát. Egy kamugyáros vagy, aki vagy rettentően unatkozik és nem tud mit kezdeni az idejével vagy orovosi eset, aki kezelésre szorul.

2017. márc. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
64%

Tuti hogy a kamugyáros vagy ;)

De akinek van valamennyi esze az tudta előre hogy ha egy cég épphogy működik akkor ilyen béremelés után vagy becsuk, vagy "okosba" folytatja tovább.

2017. márc. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

????

aham. akkor azt mondd meg hogy amikor tavaly uezt írtam akkor miért hüléyztek trolloztak le?

Leírtam pont ezt. hogy szarik majd egy csomó cég egy fillért is emelni helyette ahol lehet csal majd ha meg nem megy akkor inkább bezár.

Leírat, Leírtam hogy majd 8 óra helyett 6 ba kerülnek a melósok papíron de uaúgy dolgoznka majd 8-10ben és megkaptam hogy kitalálom. Leírtam hogy hogy odaadják majd az emelt pént de a különbözetet vissza kell csurgatni kp-ban a főnök zsebébe és megkaptam hogy troll vagyok.


És aztán tessék itt a 17 és ?? Megtörtént mindaz amit leírtam. És ne lovagoljunk azon hogy mennyi ész kell ehhze hanem azon lovagoljunk-akkor én miért is voltam troll?

Mert megmondtam valakiről hogy te figyelj, ez egy mocsok tolvaj-és aztán láss csodát el is kapták tolvaljásért.... akkor hol itt a hülye és a troll?

2017. márc. 3. 14:23
 10/31 anonim ***** válasza:

Oké, linkeld be hol írtad ezt le, ahol aztán egyöntetűen azt kaptad, hogy ez baromság.


persze ezen kívül:

" Leírtam hogy hogy odaadják majd az emelt pént de a különbözetet vissza kell csurgatni kp-ban a főnök zsebébe "

Mert ez totális baromság még most is.

2017. márc. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!