Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aldi/lidl-be kérnek érettségit...

Aldi/lidl-be kérnek érettségit? Tudtommal nincs külön szak, mindenki csinál mindent de legtöbben pénztároznak. Tapasztalatok? Betanítanak rendesen?

Figyelt kérdés
Az ember csak azt látja lehúzzák az árut a gép meg kiírja mennyit adjanak vissza, de ennél sokkal nehezebb?

2017. márc. 3. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Ott ahol tehetik megválogatják a dolgozókat. Kereskedelmi sulik ma már nem is adnak ki érettségi nélkül fiatalokat. 4+1,2 éves a kereskedelmi és idegenforgalmi. Sok helyen a diákokat részesítik előnyben, az egyetemistákat. Lehetetlenség bejutni aldi, lidlbe.
2017. márc. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

"Kereskedelmi sulik ma már nem is adnak ki érettségi nélkül fiatalokat."


Ez azért nem egészen így van, mert a szakiskolák 3 évesek és "ontják" az eladó végzettséggel az embereket.

A szakközép, újkori nevén szakgimnázium valóban 4 éves és még rá lehet húzni 1 évet, - de akkor már nem eladó lesz a végzettsége.

Nem kötözködésképp írtam le, csak pontosítás végett.

2017. márc. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mikor suliba jártam mindenhol szakmunkásokat kerestek most meg kb. sehova se tudok elhelyezkedni érettségi nélkül. Eddig volt munkahelyem de 30 évesen már nem tudok 2 éves érettségi tanfolyamot lerakni. Itt a helyi aldiba látok néha új arcokat de csak nőket, 5 éve járok rendszeresen de sose volt ott férfi alkalmazott. Érdekes?
2017. márc. 3. 15:23
 4/7 anonim ***** válasza:
27%
2-es vagyok és bocs kérdező, a Neked szánt válaszom meg lemaradt: Lidl-be egész biztosra tudom, hogy felveszik érettségi nélkül is az embert - mert az egyik fiú most fog érettségizni.
2017. márc. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%
Szakirányú végzettségem van (1 éves tanfolyam), érettségim + szakmám + emelt-szintű. Két éven keresztül próbálkoztam bejutni lidlbe, aldiba. Folyamatába az elutasító emailek jöttek.
2017. márc. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4+1 évvel volt olyan kollégám aki velem együtt árufeltöltő volt a Tescoban. Onnan egy Lidl-be ment, szintén árut-tölteni meg kasszázni, de már onnan is eljött. A megválogatás az meg igenis hogy létezik, 2-5 éves gyakorlathoz kötik az eladóskodást v. szakképzett pályakezdő és itt most nem a tefus, segédmunkásokról beszélek, mert annak mindenki jó 6 osztállyal is akár.
2017. márc. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"de 30 évesen már nem tudok 2 éves érettségi tanfolyamot lerakni."


Miért nem? Tanulni sosem késő... Én szinte az egész életemet végig tanultam - hol ezt, hol azt... :-)

2017. márc. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!