Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkaidő keretben jár fizetett...

Munkaidő keretben jár fizetett ünnep? Ha ünnepnapon dolgozom jár mellé valami juttatás? Ha nem dolgozom akkor kifizetik?

Figyelt kérdés
Munkaidő keretben dolgozom,szombat vasárnap ünnepnap ha úgy vagyok beosztva. Jár nekem valami pótlék?

#munkaidőkeret #fizetettünnep
2017. márc. 7. 14:12
 1/2 anonim ***** válasza:
54%

A munkaidőkeret összes óraszámába nem számítanak bele az munkaszüneti napok. (A munkaidőkeretet úgy számolják, hogy összeadják az adott munkaidőkeretben lévő munkanapokat, és azt felszorozzák a szerződésed óraszámával.) Így ha munkaszüneti nap van az adott munkaidőkeretben, akkor annyival kevesebbet kell dolgoznod, ugyanazért az alapbérért, ezért kvázi "fizetett ünnep"-ről beszélnek nemhivatalosan, de ez nem jelenti azt, hogy az ünnepnapok után extra pénzt kapsz.


Ha munkaszüneti napon dolgozol, akkor arra a napra 100%-os bérpótlék jár. Mivel a munkaszüneti nap nem számít bele a munkaidőkeretbe, ezért ha mégis dolgozol munkaszüneti napon, akkor valószínűleg pluszban leszel az adott munkaidőkeretben, vagyis vagy kevesebbet osztanak be más napokra, vagy túlóra címszóval kapsz utána extra pénzt és bérpótlékot.


Ha nem dolgozol munkaszüneti napon, akkor bérpótlék természetesen nem jár, de az alapbéred ugyanúgy megillet.

2017. márc. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tehàt ha jòl értem màrcius 15.ére [délutanra vagyok beosztva] jàr nekem még +100% bérpòtlék?.
2017. márc. 7. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!