Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem tudunk versenyezni a...

Nem tudunk versenyezni a közmunkásbérrel-mondta egy vállalkozás vezetője_ezt hogy értette? Még annyit se fizet mint a közmunka?

Figyelt kérdés

Hallgatom a rádiót gazdasági műsor, a szokásos jajongás hogy munkaerőhiány meg nyugati bérszínvonal-ezt hallom minden nap. És akkor szóba kerül egy rendszerváltás óta üzemelő cég (textiláruk) amely most húzta le a rolót végleg, mert idézem a vezetőt nem tudtak versenyezni a közmunkásbérrel és a dolgozóik inkább elmentek közmunkázni (vidék is település).

???? Ezt vajon hogy kell érteni? Nem tudtak versenyezni a közmunkásbérrel???? vagyis még annyit se tudtak fizetni mint a közmunkásbér (57.000/hó)?

Na de állj. Hát teljes munkaidő esetén eleve nem fizethetnek ilyen bért mert a legalacsonyabb bér a minimálbér, ami helyből magasabb. De ők ne ezt fizetik eszerint erről szó se volt, ők a közmunkásbérrel versenyeztek és még azt is elbukták. Vagyis még annyit se fizettek.

??? Na de azt hogy? Most nem is az a kérdés hogy ezt is elbukták de eleve hogy lehet kérdés ez a bér? Hát ennyit helyből nem fizethetnek csak többet???


57-et egy hónapban nem fizethettek!


Érti valaki ezt?


2017. márc. 9. 16:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem erre gondolt. Hanem hogy az emberek inkább elmennek egész nap szemetet lökdösni maguk előtt, mint hogy rendes munkahelyen legyenek, ahol tényleg dolgozni is kell. Mert egyszerűen nem szeretnek dolgozni. Akár hiszed akár nem tényleg vannak ilyenek.
2017. márc. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ha hiszed ha nem magam is mondtam nemet már állásra és azt mondtam mikor megláttam mi lenne a meló és mennyiért hogy tudod mit inkább lábamat lógatom meg a füvet kapargatom 10 percenként szünetelek 57-ért (mert én is közmunkáztam ám) mint alig 15-tel többért 8-10 órámat belemet kidolgozzam egy nagykonyhán.
2017. márc. 9. 17:06
 3/14 A kérdező kommentje:

" Mert egyszerűen nem szeretnek dolgozni."


Ez baromság. Szeretnek dolgozni de nem szeretnének vért hugyozni egy tál lencséért.

Inkább ellébecolnak alig kevesebbért valami látszatmelóban.

Igazuk van.

2017. márc. 9. 17:08
 4/14 anonim ***** válasza:
50%

"Ha hiszed ha nem magam is mondtam nemet már állásra és azt mondtam mikor megláttam mi lenne a meló és mennyiért"


Megkérdezhetem hogy mi volt a meló és mennyiért?

2017. márc. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Normális fizut kéne adni és lenne normális hozáállás és melózás.

Szar pénzért meg szájhúzás és "olyan" hozzáállás van.

Ezen még csodálkozni se lehet.

2017. márc. 9. 17:11
 6/14 A kérdező kommentje:

"Megkérdezhetem hogy mi volt a meló és mennyiért?

"


Leírtam. Közétkeztetési nagykonyhára kellett volna menni 8 órába de már rögtön mondták hogy takarítással stb lesz az 9 akár 10 is egy nap és mindezért?

Hát egy éve btto 120 lett volna ami nettó 80.

Hát kösz. Kiröhögtem őket.

Elmegyek feketézni hézat takarítani megvan a 100-120 simán vagy több és nem ennyi negyed ennyi melóval és akkor és oda megyek ahova tetszik ha nem kóser valami nem megyek...

erről beszélek.

2017. márc. 9. 17:15
 7/14 anonim ***** válasza:
Amiről én beszélek ott teljesítmény függvényében 110-130 között meg lehet kapni. (ezért még nem kell széthajtani magad, de ha megteszed akkor jóval többet is) 8 órában hétfőtől péntekig. Erre mondta az emberke hogy ő inkább elmegy közmunkára, de ne hogy már a 8 órás munkaidő alatt ne tudjon rágyújtani. szerinted?
2017. márc. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

"de ne hogy már a 8 órás munkaidő alatt ne tudjon rágyújtani"


Ebben tökéletesen igaza van. Nehogy már 8 óra alatt ez ne férjen bele! Igaza van.

Amíg a főnöknek meg az irodistáknak belefér a tenisszmeccs mukaidőben (megéltem! láttam!!) uezen a helyen a vezetés azon görcsölt hogy józsimelós 20 vagy 21 percet volt-e ebédszüneten...

2017. márc. 9. 17:30
 9/14 anonim ***** válasza:
67%
Amúgy figyelj Balázs. Még egy kis megjegyzés a történethez amit leírtál. Ha tudtak volna annyit fizetni hogy az emberek inkább oda menjenek mint közmunkára, akkor nem tették volna meg szerinted, ha már az volt a tét hogy becsődöl-e a cég vagy nem? Hát persze, a gonosz kapitalista döbrögi biztos azt mondta, hogy inkább becsődölteti a céget, de egy fillérrel sem fizet többet. Teljesen hihető és életszerű ugye?
2017. márc. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%
Nem azért nem lehet, mert nincs rá idő, hanem mert a telephely területén tilos a dohányzás. Azt meg elhagyni munkaidő vége előtt csak a vezető engedélyével lehet. Aki emiatt hogy ott egy ilyen munkahelyet, az pont egy akkora munkakerülő lumpen mint Sas Balázs.
2017. márc. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!