Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon gazdaságinforma...

Magyarországon gazdaságinformatikusként mennyire lehet "meggazdagodni"?

Figyelt kérdés

Milyen lehetőségek vannak arra, hogy egy ilyen diplomával valaki 5 év alatt meggazdagodjon? Ez alatt mondjuk egy havi 1-1,5 milliós fizetést értek. Tudom komolytalannak tűnik a kérdés (főleg, hogy egy mérnökinfó képzést már abbahagytam), de csak elmélet szintjén is kíváncsi vagyok az itthoni lehetőségekre. :D

Régen arról álmodoztam, hogy majd lesz egy M-es BMW-m és kíváncsi vagyok, hogy ettől milyen távol állok. 😅



2017. márc. 18. 22:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

mo-n elég kevesen keresnek havi 1-1.5-et még a mérnökök közül is. tehát ennek elég kevés az esélye.


persze, ha valami olyat tudsz, amivel bekerülsz a szűk elitbe, akkor mehet.


egyébként ez még nagyon nem meggazdagodás.

2017. márc. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

háááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááát

elméleti szinten programozóként 10 év alatt eljuthatsz arra, hogy havi 1 millio de az fő meló plusz egyéni vállalkozó


gazdinfosként... necces

osztrákoknál könnyebb

2017. márc. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
Ekkora fizetésed biztos nem lesz. Ha vállalkozol, akkor lehet ennyid, de ahhoz a diploma édeskevés.
2017. márc. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#3: És milyen fajta vállalkozásra gondolsz, ami gazdaságinformatikus végzettséggel ennyit jövedelmez?
2017. márc. 19. 00:36
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
Havi egy millió nettóban elérhető, az nem gazdagság, de reális. Bankba kell menni, vagy külsős céghez Business Analystnek/Rendszerszervező -nek, aztán átmenni PM-nek 5év után. Meg is van.
2017. márc. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Havi 1 Milla nettó nem elég arra hogy 30-40 milliós autód legyen.

Az nem az alkalmazottak játékszere, felejtsd el.

Vagy csinálj egy céget.

2017. márc. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Havi 1 millióból spórolgatással ki lehetne hozni egy M es BMW-t persze nem vadi új M6 Gran Coupe-t, hanem mondjuk egy használt M3 ast. Ha az a cél, hogy nagy áldozat nélkül tudja ezt az ember megvenni, akkor a havi 1 millió még nagyon kevés hozzá. Ha létrehozol egy jó céget akkor gyorsan is meggazdagodhatsz, csak az a baj, hogy erre nem sok az esély.Havi 1 milliós fizetés nem ad luxus életet, meglehet spórolni belőle egy jó BMW árát de nagy lemondással. Amúgy bármiből meglehet gazdagodni egy jó vállalkozás révén de a legtöbb ember alkalmazottként tud csak boldogulni. Szóval lehetséges, hogy egyik nap elképzelhetetlen a gazdagság, de egy jó ötlettel közel kerülsz hozzá pillanatok alatt. De itt nem magas fizetésről van szó mert az kevés egy luxus BMW-s élethez.
2017. márc. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Amíg valakinek dolgozol nem lehetsz gazdag. Oké ha mondjuk keresel egymilliót, de az idődet más osztja be. A gazdagság meg együtt jár a szabadsággal is, hogy mondjuk akkor és azt csinálsz amit, és amikor szeretnél.


Javaslom olvasd el a Gyorsítósáv a Milliókhoz c könyvet. Nekem nagyon sok mindent helyretett, és átértelmezett a gazdagságról, meg úgy általában az életről.

2017. márc. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"A gazdagság meg együtt jár a szabadsággal is, hogy mondjuk akkor és azt csinálsz amit, és amikor szeretnél. "


Ez nagyon jol hangzik, de valojaban a gazdag emberek a sajat cegeik rabszolgai. Nincs hetvege, nincs nyaralas, nincs szabad este... Nem azert mert nem futja, azert mert valakinek mukodtetni kell a werklit.


Egy alkalmazott meg delutan 4kor eldobja az egeret es masnap reggel nyolcig nem gondol a melora. Ez is egyfajta szabadsag.

2017. márc. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen emberek valóban.

De egyrészről ez csak akkor rabszolgaság ha nem szereted amit csinálsz. Van aki a tunyulás valami egzotikus szigeten, és a munka között szívesebben választja a munkát, mert élvezi, és nem, nem munkamániás barom. :D


Másrészről nagyon sokan megoldják, hogy leválasztják magukat a cégről, ezért van titkárnőjük, személyi asszisztensük, hogy időt szabadítsanak fel maguknak.


De ez az ő döntésük, ettől gazdagok, mert van nekik döntési szabadságuk. alkalmazottnak be KELL menni különben kirúgják.


Az, hogy a délután négy és reggel nyolc közti időt, amíg nem kell dolgozni a szabadság egy formájának tekinted az a Te dolgod, én nagyon jót mosolyogtam rajta. Nem jó arány hogy a hét napodból ötöt adsz kettő szabadnapért, hogy megint csak a fenti könyvből idézzek.

2017. márc. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!