Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon miért nincsen...

Magyarországon miért nincsen annyira elterjedve a rugalmas/kötetlen munkaidő?

Figyelt kérdés

Nagyon sok cégnél csak a vezetőbeosztású embereknek jár ilyesmi.

Dolgoztam olyan cégnél, ahol ugyan diplomás pozícióm volt, de ennek ellenére kötött volt a munkarend.

Én utáltam.Hamar fel is mondtam ott.



A jelenlegi helyemen nagyon rugalmas a munkaidő.

Én a szabadságot szeretem, azt,hogyha nincs dolgom hazamegyek,ha van, tovább maradok és magam osztom be a munkaidőt.

Illetve,hogyha kimehetek negyed órára a boltba, esetleg a postára vagy egyet fagyizni.Utálom a kötöttségeket.


A főnököm, azt csinálsz amit akarsz, de a projektek legyenek meg határidőre.Van, amikor vasárnap délután unatkozom és nekiállok dolgozni.


De, ez kevés cégnél van így.

Voltam kiküldetésen Németországban, ott a rugalmas munkaidő nagyon elvan terjedve és nem csak a vezetői beosztásokban,kiemelt munkatársaknál hanem az utolsó titkárnőknél,adminisztrátoroknál is.


Magyarországon még nagyon nincs megfelelő munkakultúra.


2017. márc. 15. 11:17
 1/4 Donald J. Trump ***** válasza:
81%
Nem a munkaadókon múlik, hanem a munkavállalókon. Ha annyira jó tapasztalatok lennének vele, akkor terjedne, de 10 rugalmas munkaidős alkalmazottból általában 7/8-at vissza kell venni fixre. Aki nem él-hal a munkájáért, annak romlik a morálja, s általában csak henyélés lesz a kötetlen munkaidőből.
2017. márc. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Nekem kötött a munkaidőm, 9-től 18, ezzel szemben 9-kor soha nem vagyo kott, van, hogy 6-kor ellépek, a munakidőmet én osztom be és bármikor, ha nincs sürgős határidős feladat, kimehetek postára/fagyizni, csak épp szólni kell, hogy van egy kis elintéznivalóm, hogy tudják, hogy vagyok.

Szóval bőven megvan az arany középút is...

2017. márc. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
*hol vagyok
2017. márc. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Szerintem a legtöbb, projekt alapú munkánál így megy a dolog, ha nincs sok munka, akkor mindenki jöhet mehet, ha meg munka van akkor csinálni kell. Én azt látom, hogy ezt a legtöbb helyen rugalmasan kezelik.


A probléma ott van, hogy sokan ezzel visszaélnek, én is azt látom, hogy nem egy kolléga jön-megy, csak hogy kibekkelje a napot és a feladatait nem végzi el. Ezzel a munkaadót is rákényszerítve a szigorra.


Reggel késik egy fél órát, este elmegy fél órával hamarabb, napközben fél óra cigi, bolt. Elmegy napi 1,5 óra a semmire, az 4 nap alatt 6 óra...És eljön a péntek, amikor amúgy is mindenki elmegy a nap felénél, tehát 5 nap alatt 4 napnyit dolgozott. Az 1 hónapban már közel 1 hét kiesés...

2017. márc. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!