Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem vesznek fel sehova, mert...

Nem vesznek fel sehova, mert diplomám van, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az egyetem alatt is dolgoztam, főleg diákmunkaként elég sok helyen (Tescotól kezdve, H&M, irodai munka, recepciósként, stb), de már lassan 4 hónapja nem találok semmi munkát... A szakmámban nem tudok elhelyezkedni, mert nincs 5-6 éves tapasztalatom, vagy messze van, vagy egyszerűen csak mást választottak... Más munkahelyre meg egyszerűen nem vesznek fel, merthogy én diplomás vagyok és nekem a "középszintű" munka az biztosan nem lesz elég és nem vesznek fel azért, hogy 2-3 év múlva azt mondjam hogy viszlát... Már 10 interjún voltam és volt ahol vissza se hívtak, de minimum 4 helyen csak lestek rám tág szemekkel hogy én mit keresek ott, hát van diplomám... Hivatalba is jelentkeztem adminisztrátornak és még ott is benyögték, hogy túlképzett vagyok... És az a nevetséges, hogy még a Tescoba se tudok elmenni, mert még ott is megvan a fix csapat és ők csak diákokat alkalmaznak...


Miért, miért lehetetlenítik el a friss diplomások életét?? Már tényleg azon vagyok hogy letagadom, hogy van diplomám, csak nem tudom akkor mit fogok mondani mit csináltam abban a 3 évben... Komolyan, mit lehet tenni ilyenkor?


2017. márc. 20. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudok olyanról, aki 2 diplomát tagadott le és végül így sikerült elhelyezkednie...
2017. márc. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
milyen diplomád van?
2017. márc. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
"vagy messze van" . Ugyan tudod hogy diplomásnak lenni alapvető képesség a mobilitás? Van valami egészségügyi oka hogy elköltözz, vagy csak nem mersz kibújni az édesanyád szoknyája alól?
2017. márc. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezen amúgy agybajt kapok...Engem meg diákmunkáról szoktak visszautasítani, mert munka után visszajöttem egyetemre és "győzz meg, hogy miért dolgoznál te ilyen pozicióban, amikor szemmel láthatóan ez neked nem lenne kihívás".


Mondjuk azért, mert VAN ÉLETEM és nem a munkámban keresem a kihívást, hanem a magánéletben...


Versenyképességünk lassan a béka feneke alatt van és azért nem vesznek fel dolgozni, mert túl jó vagy :D

2017. márc. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#3

Hát képzeld, akkor az volt a problémája a kedves munkáltatónak, hogy túl messze lakok és neki olyan ember kell, aki bármikor kéznél van meg túlórázhat, magyarul ott van a munkahely a seggében.

Vagy mond már meg miből menjek el szerinted az ország másik felére, hmm? Így is néztem olyan munkát, ahova háromnegyed óra az út busszal vagy vonattal (tehát relatív "közel" van), oda se vettek fel...


Gusztustalan ez a rosszindulat...


Amúgy mérnöki diplomám van.

2017. márc. 20. 17:30
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Letagadni!
2017. márc. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező , nekem is mérnöki diplomám van, 200km-re költöztem arrébb, szóval nem az időmet pazarlom elhiheted.
2017. márc. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xswerdy ***** válasza:
100%
mérnöki végzettséggel azért valamit fogsz találni. Lehet, hogy a Te szakod iránt nem olyan nagy a kereslet, de vannak olyan mérnöki területek, ahol meg szívesen fogadnak olyat is, aki eredetileg egy kicsit mást tanult, de majd átképzik, mert az adott szakterületen meg hiány van. Gondolok elsődlegesen az informatikára, amihez azért minden mérnök konyít ma már valamit. Fiatal diplomásként - gondolom - beszélsz valamilyen nyelvet is. Ha igen, akár privátban megkereshetsz, lehet, hogy tudok segíteni.
2017. márc. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Badattitude ***** válasza:
90%

Lássuk csak..Eljutottál egy diplomáig, amit nem osztogatnak a megnyerő mosolyért. Úgy értem, a hétköznapokban...:D A helyzet az, hogy sok helyen nem szeretik, ha okosabb vagy, mint a munkaadó. Eleve, eléggé el nem ítélhető módon nagyobb a bérigényed, és a nagyobb lexikális tudásod miatt nem lehet keretek közé skatulyázni, mint azt az átlag, jobbára összeszerelő üzemekben, gombokért rokkantságik dolgozó embereket. Mindeközben, pld Ausztráliában, ha letelepedésiért kilincselsz, a diploma már tárgyalási alap. A megfelelő helyekre pedig nehéz bejutni, rendre kihalásos, uram-bátyám alapon lehet csak bejutni. Ha bevenném azt a sok munkaerőpiaci parasztvakítást, amit a médiákban előadnak, akkor egy megrokkant, vigyorgó idióta lennék.


De van két alapvető lehetőséged. Nem derült ki, hogy milyen szakmád, diplomád van. De azt eltudod dönteni, hogy mit szeretnél igazán dolgozni. Mert ez a lényeg. Csak abban leszel kiváló, csak azt tudod töretlenül csinálni, amit szeretsz. Amikor ez megvan, akkor neki állsz abban a körben mozogni, amelyek az általad vágyott dologgal foglalkoznak. Egyrészt képet kapsz, ismerkedsz. Vannak börzék. Szakmai és állás börzék. Ezekben naprakész lehetsz. Utóbbinál , mint tudhatod, cégek jönnek , és közvetlenül velük diskurálhatsz. Külföldi és magyar képviselet egyaránt. És ezek közt nem kevés van, amelyeknél erény a diploma megléte. Ha Te pld a mezőgazdaság valamely ágában vagy érdekelt, és a diplomád is ezt támasztja alá, akkor ezeken a börzéken nyilván, olyan cégek standjához fogsz menni, akik a mezőgazdasággal foglalkoznak. Nem baj, ha nem sikerül elsőre, mivel gyorsan kiderül a tárgyalások mentén, hogy mivel kell még felvértezned magad. És különben is, olyan közösségben kezdtél el mozogni, akik az általad vágyott területen mozognak. Ott nem csak ismeretségekre tehetsz szert, hanem számos jótanácsra is. Egyre többen kezdik belátni, hogy a " hádedógoznyikellvalahol " mentalitás nem visz előre, sőt, egy idő után bebetonoz a rossz dolgokba. 4 műszak, de 160 ? A mindenit..3 műszak, de szintén 160 ? Ez ám a nagy lehetőség ! Mindegy mennyire ésszerű döntés mentén, csak dolgozz valahol, mert ez a társadalmi elvárás ? A sikeres ács, fodrász, mérnök, és sorolhatnám a listát, van egy közös bennük: szeretik, imádják a munkájukat. Ezt a sikert pedig csak ott leled meg, ahol az lehet a munkád, amit eleve szeretsz, imádsz.


A második verzió ugyanez, csak ott magadnak építed fel a vágyott munkát : vállalkozol. Ma már erre kiváló lehetőség a startup . Nem kell nagy dolgokra gondolnod. Ehhez egy alapvető képesség nélkülözhetetlen: önmagad menedzselése. Láttam burkolót, aki hihetetlen szépérzékkel, valódi mesterműveket alkotott munkái során. De nem volt igényes honlapja, nem volt PR mögötte. Pedig bármelyik zsíros, hozzáméltó munkák között válogathatna. Ehelyett 50-60 éves házakat tupíroz eladhatóvá tizedannyiért, mint amennyit kereshetne, és közben sűrűn köpködve politizál..

Számos, valódi értéket képviselő vállalkozásfejlesztő, PR szeminárium van. A vállalkozás elindításához szükséges tőke hiányát meg lehet oldani üzleti angyalokkal. Ők nem szimplán hiteleznek, miszerint " itt a lóvé, oszt törlesszé rendesen ! ", hanem partnerként segítenek és óvják a befektetést.

Egy biztos, el kell határoznod, hogy mit szeretnél, és hozzá kell látni, méghozzá bátran. Csak úgy szabad. Megjegyzem, ha az országban alapvető közgazdaságtant oktatnának már az álltalános suliban, akkor a srácok döntésképesen léphetnének az életbe. És így egészen más lenne a képlet. Kissé hosszúra sikeredett a hozzászólásom, de nem lenne szerencsés, ha elapróznád magad pusztán azért, hogy azt mondhasd, Te dolgozol. Egy nagy kalappal !

2017. márc. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!