Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munka mellett hogyan lehet...

Munka mellett hogyan lehet találni másik állást, hogyan lehet megoldani az interjúkat?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem egy cégnél, de egyáltalán nem érzem jól magam. Ráadásul épp az az ember, akinek a feladata lenne a betanítás, sz*rik rá, ráadásul bunkó is, arról nem is beszélve, hogy hosszú távon vele kellene összedolgozni.

Elkezdtem jelentkezni másik állásokra, ma például hívtak is egy számról, de nincs egy olyan hely se az irodában, ahova el tudnék vonulni állás ügyben telefonálni, hisz bent mindenki hallaná, kint meg megy a sok autó. Délután, mikor végeztem 16:40-kor, próbáltam visszahívni a számot, de már nem vették fel.

A másik gond, hogy állásinterjúra mikor van így lehetőség elmenni? Szabadságot nem akarnék kivenni az interjúk miatt, de 8-16:30 ig tart a munkaidő, gondolom nem sok cég interjúztat ezen időpontokon kívül.

Mivel a próbaidőmet töltöm, érdemesebb inkább felmondani még most, ha nem érzem jól magam a cégnél és úgy keresni mást?


2017. márc. 23. 18:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt indoklás nélkül, azonnal felmondhatsz. Ha ennyire szar, küldd el a jelentkezésed jópár helyre, meglátod honnan és mikorra hívnak be. Ha kapsz már néhány visszajelzést, mondj fel aznap. Ileltve azt meg neked kell tudni, mennyire sürgős az új munka és mennyire kell a pénz.
2017. márc. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A pénz eléggé kellene, ezért nem mondtam még fel, jelenleg úgy vagyok vele, hogy inkább szenvedek ott napi 8 órában fizetésért, mint itthon pénz nélkül, de hosszú távon kizárt, hogy bírnám.


Ha valahova behívnak interjúra, akkor érdemes megmondani, hogy dolgozom és váltani szeretnék? Vagy ezt nem preferálják annyira? (Sajnos a múltkor hívtak munkaügyben, kimentem az utcára telefonálni, a háttérben gondolom hallatszottak az autók, rá is kérdeztek, hogy zavarnak-e - pedig én hívtam vissza őket - így elárultam, hogy munkahelyet szeretnék váltani, ezért van a háttérzaj, interjúra is csak 5-re tudnék menni, mire a nő válaszul feltett néhány kérdést és közölte, hogy még átgondolják és ha úgy döntenek, akkor egyeztetünk időpontot. Nagyon kellemetlen volt.

2017. márc. 23. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!