Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munka mellett másik állást...

Munka mellett másik állást keresni?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok ilyen helyzetben, ugyanis nincs munkám és most keresem az első munkahelyemet, de felvetődött bennem ez a kérdés, hogy ha valaki dolgozik - tegyük fel - hétköznaponként 8 órát, mondjuk 9től 17ig, akkor ő hogyan jár interjúkra? Eddig voltam már pár interjún, és mindegyik napközben volt (nyilván, mivel a hr-esek is ált. 9-től 5ig dolgoznak), és mindig előtte max 2-3 nappal szóltak, hogy behívnának. Szabadsággal lehet ezt megoldani? A munkaadó mennyire tolerálja, ha 2 nappal előtte szólsz, hogy szabadságot szeretnél kivenni? Vagy hirtelen "orvoshoz kell menni"? Ja és általában többkörösek az interjúk is...

Ráadásul most úgy jártam, hogy a főnök akivel találkozni kellene (2. kör), beteg lett, így már 2x átrakták az időpontot. Nekem nem gáz, mert ráérek, rugalmas vagyok. De aki csak ezért vette ki a szabadságát, és előtte nap szólnak, hogy bocsi nem tudsz jönni holnap, mert a kolléganő beteg lett, egyeztessünk egy másik időpontot... hát elég kellemetlen.


Szóval akik munka mellett jártak interjúkra, hogyan oldották ezt meg?



2014. szept. 10. 17:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Spyke.
2014. szept. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A jelenleg is dolgozóknál általában belekalkulálja a HR-es, hogy nem biztos hogy holnap be tud menni a jelölt az interjúra. Illetve azt is meg lehet beszélni, hogy vagy reggel 8-ra mész vagy délután 4-re és normálisabb munkahelyeken, ahol a feladat elvégzése a lényeg és nem a munkaidő van fél nap szabi, vagy lecsúsztatás.


Legrosszabb esetben meg marad az, hogy hasmenésed van és nem tudsz bemenni aznap...

2014. szept. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!