Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szabályos-e, hogy a munkaszerz...

Szabályos-e, hogy a munkaszerződésemben a cégem felmondást követően kizár 3 hónapra a hasonló szakterületű munkavállalásból?

Figyelt kérdés

A munkaszerződésemben található egy olyan kitétel, hogy ha felmondok, akkor 3 hónapig nem dolgozhatok azonos szakterületű munkaadónál, máskülönben egy havi átlagfizetésemet kötbér formájában meg kell fizetnem a jelenlegi cégemnek. Emellett természetesen van titoktartási rész is, ami teljesen világos.

A kérdés az lenne, hogy ez szabályos? Marketing területen dolgozom, ez a végzettségem, nem értem hogy lehet törvényes az, hogy a jelenlegi cégem kizár a munkaerőpiacról önhatalmúan (persze péknek mondjuk elmehetnék...). 3 hónapig ezek szerint nem dolgozhatok a szakmámban büntetés nélkül? Ilyent meg lehet tenni, vagy ez csak egyfajta megfélemlítés, de amúgy totál nem érvényesíthető a cégem részéről?



2017. márc. 27. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Ez bevett szokás, olyan munkakörökben, ahol lényegi, fejlesztési információkat tudsz átvinni másik céghez (pl egy motorfejlesztésért felelős mérnök se mehet át egyből az Auditól a Mercedeshez). Szóval lehetősége van rá a cégednek, igen.

Az más kérdés, hogy egy marketinges milyen "titkokat" tud átvinni, szóval ott eléggé indokolatlannak tartom ezt.

2017. márc. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen szabályos, sőt, 3 hónap nem is sok idő, ezt általában 1-2 évre szokták kikötni.
2017. márc. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nos, ez elég nevetséges dolog szerintem. Évekre kizárnak a szakmából, akkor kb. tanulhatok újra az egyetemen egy másik szakmát, mert ha kiesek a mókuskerékből, akkor eléggé lemaradok :( Hol értelmezhető itt a szabad munkavállalás fogalma? :D
2017. márc. 27. 11:45
 4/8 A kérdező kommentje:
Titkokat amúgy sem vihetek át, arra ott van a titoktartási szerződés, ami teljesen logikus és érzem a szükségességét.
2017. márc. 27. 11:46
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Nekem 6 hónap de az is benne van, hogy csak akkor érvényes ha az vb időre a béren 50%at továbbra is fizeti a cég. Ha nem akkor fel vagyok mentve a kitétel alól.
2017. márc. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen szabályos, ha nem értesz vele egyet, akkor nem írod alá, és keresel másik helyet. Ők ilyen feltételekkel foglalkoztatnak, a munkaszerződés két fél szabad akaratából köttetik meg, tehát nem kötelező jellegű. :)
2017. márc. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
"11:54"-est egészíteném ki annyival, hogy ilyen versenytárs kizárás esetén kötelező nekik fizetniük. Ha ez nincs benne a szerződésben, úgy máris törvénytelen, semmis az egész.
2017. márc. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt van egy cikk a versenytilalmi egyezményekről:

[link]


Elvileg max 2 évre korlátozhatnak, de amennyiben ténylegesen korlátoznak a felmondás után, tehát nem állnak el a versenytilalmi egyezményben foglaltaktól (nekem eddig minden felmondásnál írtak egy nyilatkozatot, hogy a versenytilalmi egyezményben foglaltaktól egyoldalúlag elállnak), akkor fizetniük kell a versenytilalmi időszak alatt a béred 1/3-át. Tehát a te esetedben 1 havi munkabért ki kell perkálnia csak azért, hogy ne mehess át a konkurenciához. (Nálam sosem ért eddig ennyi pénzt a munkáltatómnak, hogy korlátozza hol dolgozhatok.)

2017. márc. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!