Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Garantált bérminimum kijátszás...

Garantált bérminimum kijátszása egyszerű átminősítéssel-ilyen egyszerű lenne?

Figyelt kérdés

Hallgatom a rádiót vmi szakszervezetis beszélt arról hogy idén emelték a min bért és a garantált bérminimumot is de sok cég nem fizeti ki az új bért hanem inkább átminősíti a szakképzett gar bérminimumot kapó dolgozót papíron szakképesítést nem igénylő munkakörbe (portás kisegítő akármi) és nem fizet csak min bért. De persze a munka uaz mint eddig csak papírmágia zajlik.

Ez ilyen egyszerű lenne?


2017. márc. 27. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Igen, ilyen egyszerű (bár a munkaügyi hatóság ellenőrzi de minimális a lebukás veszélye).


Ez egy gumitorveny a multik szoptatás ára, de meghagyták benne a kiskaput a mutyizo haveroknak akiknek nincs igazi félnivalója így.

2017. márc. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Lebukás minimális: és ha valaki nevekkel és beosztásokkal feldobja a céget?

Hogy feri ezt dolgozza szakképzettséget igénylő munka és nézzék meg a szerződését beosztásását portásként fut miközben ott áll a munkapad mellett és olyan munkát végez amihez X végzettség kéne?

Akkor mi lenne?

2017. márc. 27. 15:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk minőség ellenőröket fokoztak le operátornak, emiatt.

Nem támadható, mert egyik sem igényel szakképzettséget.

160 000 helyett 110 000 alapbér.

2017. márc. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"160 000 helyett 110 000 alapbér."


És egy ilyen húzás után van ember aki ott marad? És a hely még áll és nem csak üszkös romok vannak a helyén?

Hát ha én itt melóznék és közölnék hoyg 160 helyett 110 hát abban a percben borulna az asztal a főnök pofájára én meg venném a kabátom.

2017. márc. 27. 18:09
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Dehogy venned te csak hoborgni tudsz a kamu kérdéseire.
2017. márc. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát mivel én nem ilyen helyen vagyok így én tényleg nem venném max elméletben
2017. márc. 27. 18:29
 7/8 A kérdező kommentje:

"a kamu kérdéseire.

"


Mi a kérdésben a kamu? Hogy ilyen van-e amit leírtam? Hogyne lenne. Profession-on is van erről cikk.

Van még nem ilyen ennél cifrább is.

2017. márc. 27. 18:30
 8/8 anonim ***** válasza:
2021-ben is van ilyen tapasztalatom
2021. jan. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!