Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Folyamatos munkaviszonynak...

Folyamatos munkaviszonynak számít, ha határozott idejű munkaszerződésem volt megújítva egy éven át?

Figyelt kérdés
Tehát több mint 1 éve dolgozom a cégnél, de mindig 3 hónapos munkaszerződésem volt, amit már háromszor hosszabbítottak meg. Ha felmondok, ugyanúgy kapni fogom az álláskeresési járadékot, mintha egybefüggő lett volna a munkaviszonyom?
2017. márc. 31. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Folyamatos, ha nincs 30 napnál hosszabb megszakítás.
2017. márc. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, kapni fogod. Az előző munkahelyemen havonta-két havonta hosszabbítottak, így voltam ott három és fél évig, és kaptam utána álláskeresési járadékot három hónapig.
2017. márc. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az álláskeresési szempontjából mindegy, mert az igény benyújtását megelőző 3 éven belül legalább 360 nap jogviszony kell ahhoz, hogy jogosult legyél rá. Nem kell folyamatosnak lennie. Mivel az álláskeresési járadék maximum 90 nap lehet, és minden naphoz 10 nap jogviszony kell, ezért ha a megelőző 3 évben van legalább 900 napnyi jogviszonyod (akár több megszakítással és kieséssel is), akkor is jár a maximális időre a járadék. Ha kevesebb jogviszonyod van, akkor logikusan rövidebb időre jár az álláskeresési járadék.


Egyébként munkajogi szempontból nem minősül folyamatosnak a jogviszony, valamint társadalombiztosítás szempontjából sem mindig.

Ott megint más a megítélés, de álláskeresési járadék szempontjából a folyamatosság lényegtelen.

2017. ápr. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem volt megszakítás, ha 31.-én lejárt a szerződés, másnap már hosszabbították is meg. Ha nem folyamatos a munkaviszony, ez mit jelent nekem? Mondjuk a TB szempontjából?
2017. ápr. 1. 08:16
 5/5 anonim ***** válasza:

A mai tb. szabályokat olyan jól már nem ismerem, de táppénz szempontjából régen nem volt mindegy, hogy van a jogviszonyok között megszakítás vagy sem, és mennyi időre, valamint hogy folyamatosnak minősült a jogviszony vagy sem. Másképp számolták az irányadó időszakot és a hozzá kötődő bérezéseket is másképp vették figyelembe, valamint a táppénz mértéke is más volt egyik és másik esetben is.


Ma már nem tudom, hogy ez mennyire számít, mivel állandó változásban vannak a jogszabályok.

2017. ápr. 4. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!