Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi történik azután, ha lejár...

Mi történik azután, ha lejár a munkaszerződésem a céggel?

Figyelt kérdés

Kétszer már meghosszabbították a határozott idejű szerződésemet, állítólag most, amint lejár ez a szerződés is, vagy el kell küldjenek, vagy határozott idejű szerződést kell kötniük velem. Kíváncsi vagyok, ez tényleg így van-e.

A másik kérdésem: ha a szerződésem lejárta előtt én szeretném megszüntetni ezt a köteléket, annak milyen következménye van a jövőre nézve? Értem ez alatt, hogy ebben az esetben nem jár munkanélküli segély például? Vagy kényszeríthet bármire is a cégem? Gondolok arra, hogy eddig vagy addig még nem mehetek el.

Szeretnék váltani, de még nincs új helyem - nem is akarok, míg nem tisztázom a fenti kérdéseket.

Köszönöm a megtisztelő válaszokat.



2017. jan. 6. 10:36
 1/9 A kérdező kommentje:
Update: na, annyit már megtudtam, hogy mindegy hogy ők mondanak fel vagy én, a támogatás akkor is jár. Pff. A másik kérdés viszont: hogyan kell intézni a munkakeresést (itteni és kinti munkaügyi hivatalok között lavírozva), ha külföldön szeretnék elhelyezkedni?
2017. jan. 6. 11:21
 2/9 anonim ***** válasza:

"milyen következménye"

Szerződésszegés => per.


Amúgy hogy is van ez, hogy újból határozott szerződést kötnének?

És ezt miért az egyéb kérdésekben kérdezed?

2017. jan. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1. "milyen következménye" Szerződésszegés => per. / A hozzászólásod hozzá nem értésről tanúskodik. Akkor pedig ne vesztegesd itt az időm.


2. És ezt miért az egyéb kérdésekben kérdezed? / Azért, hogy a magadfajtáknak legyen mit kérdezni.

2017. jan. 6. 15:13
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Hogy érted, hogy hogy kell intézni a munkakeresést? Ha jár az álláskeresési, akkor bemész regisztrálni, kapod a juttatást, és közben keresed az új helyet, legyen az bárhol. Vagy rosszul értelmezem a kérdést?
2017. jan. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, pontosan melyik mondatom utalt arra, hogy nem tudnám, hogyan kell intézni az álláskeresést. Nem ez volt a kérdésem, hanem az, hogy jár-e akkor támogatás a munkaügyi központtól, ha én mondok fel. De a kérdésem kiírása után már rátaláltam a neten, hogy semmiféle szankcióval nem jár már (mint anno) ha a munkavállaló mond fel. A határozott idejű munkaszerződés esetén annyi a különbség, hogy a dolgozónak nagyon meg kell indokolnia, ha távozni akar. Közös megegyezés esetén persze, minden sokkal egyszerűbb.
2017. jan. 6. 18:13
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Ezt jó, hogy írod, de az előző írásodból nem ez jött le. A "megszüntetni a köteléket" alaphelyzetben azt jelenti, hogy megpróbálsz eltűnni, mint a szürke szamár a ködben.

Na, akkor jöhet a per.

2017. jan. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
5: Értem, mire kérdeztél. Úgy gondoltam, ha magyar munkaügyi központ rögzíti az adataimat miután megszűnik a munkaviszony, egy európai munkaügyi központnak valahogy át kéne azokat venni, ha ott keresek munkát. Valahol úgy olvastam, erre is van formanyomtatvány, de egy munkaügyes hölgy ma azt mondta, fölösleges. Mondjuk, szerintem meg nem biztos hogy fölösleges.
2017. jan. 6. 19:21
 8/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Az első hozzászólasodban írtad ezt: "A másik kérdés viszont: hogyan kell intézni a munkakeresést (itteni és kinti munkaügyi hivatalok között lavírozva), ha külföldön szeretnék elhelyezkedni?", ebből gondoltam, hogy a munkakeresés intézésével akadt nehézséged :)
2017. jan. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
:-) Hát, akkor ez tisztázva is van. Bár azt hittem, 5-ös vagy.
2017. jan. 8. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!