Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményetek, tapasztalat...

Mi a véleményetek, tapasztalatotok a rugalmas munkaidőről?

Figyelt kérdés

Szerintem irodai munka esetén jó lenne minél több helyre.



Mindenkinek más a szervezete. A legtöbb embernek ma szerintem kínzás 8ra járni. Én például szívesen járnék hétre, sőt, hatra is, de minél hamarabb el lehessen jönni. Este hatig nekem kínzás lenne dolgozni...

A legtöbb ember inkább bagoly, de más inkább pacsirta.



Szerintem a heti 40 óra megléte simán ellenőrizhető.


Kötött munkarendben is vissza lehet élni a dolgokkal, lehet hosszúra nyújtott ebédidő, késések, sok és hosszú cigiszünetek...


2017. ápr. 4. 13:42
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Valahol megoldható, de sok esetben együtt kell dolgozni a kollégákkal és nem lehet mindenkihez alkalmazkodni.
2017. ápr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sok esetben a törzsidő 10 és 3 között pl elég, nem? :)

Bár pont szoftverfejlesztő ismerőseim dolgoznak rugalmasan, holott az elvileg csoportmunka, bár nyilván nem minden része.

2017. ápr. 4. 15:00
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Irodában hosszú évekig csináltuk.

Feltétel, hogy:

- minden munkanapon minimum 4 órát le kell ledolgozni, tehát olyan, hogy az esetleges tulórát lecsúsztatom, és be sem megyek, olyan nincs.

- minimum 4 órát mindig az egyébként is megszabott munkaidőn belül kell ledolgozni

- kollégákkal előre egyeztetve, hogy amikor nem vagyok bent, akkor biztosan bent legyen az, aki távollétem esetén a hirtelen jött, halasztást nem tűrő dolgokat megcsinálja. És persze amikor ő nincs bent, akkor én viszem az ő munkáját is hasonló esetben...

- havi szinten tartani kellett a havi kötelező munkaidőt


Ez egyébként arra is jó volt, ha pl. valakinek hirtelen napi 1-2 órás egyéb hivatalos ügye volt, vagy éppen a piacra akart lemenni, stb. stb. nem kellett ezek miatt külön pitizni a főnöknek.

De a munkának, a helyettesítéseknek, a kötelezően ledolgozandó munkaidő meglétének meg kellett felelni!

2017. ápr. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nekem esti iskola és orvos miatt is jól jönne pl.
2017. ápr. 4. 16:52
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is nagyon jó dolog. Nekem az egyik munkahelyem ilyen. Én sokszor szívesen bemegyek már reggel 7-re, de van olyan munkatársam, aki 11 után szokott bejönni minden nap. Szerintem ez nagyon jó , hogy mindenki a saját szája ízéhez igazíthatja a munkaidejét. Mondjuk ehhez tényleg szükséges az is, hogy ne kelljen állandóan csoportban dolgozni. Nálunk szerencsére nem szükséges, hogy állandóan összedolgozzunk. Időnként tartunk megbeszéléseket, amiknek az időpontját előre egyeztetjük. De ezen felül mindenki önállóan végzi a dolgát a saját ütemében. Nálunk szerencsére az se okoz problémát, ha egy nap egyáltalán nem tudok bemenni. Nyilván ha mondjuk hosszabb időre nem megyek be (pl. nyaralok), akkor kikérem a szabadságom, de ha van valami váratlan elintézni valóm, akkor nem probléma, ha otthon maradok egy napot. Úgy gondolom ez is nagyon nagy előny. Mondjuk én ilyenkor otthonról szoktam dolgozni, ha jut rá idő, csak hogy tiszta legyen a lelkiismeretem.
2017. ápr. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%

Én is szeretem. Sok mindent - amihez szabadságot kellene kivenni - egyszerűbb megoldani. Nem beszélve arról, hogy vidékről járok be dolgozni, így nem kell órákat várnom arra, hogy melóba bemehessek, és nem kell órákat várnom arra, hogy hazamehessek. Tudok a buszközlekedéshez igazodni úgy, hogy számomra kedvezőbb legyen. Éppen ezért járok (7 helyett) 5:30-ra dolgozni, így délután 4 órára otthon is vagyok, egyébként csak este 6-kor.

Ha megszüntetik, leszámolok...

2017. ápr. 5. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#3

Nálunk azért volt, hogy minden nap legyünk bent minimum 4 órát (persze kivéve fiz.szab.), mert az osztályon 7 fő, és eléggé összekapcsolódott a munkánk. Másrészt szinte naponta kellett nagyfőnökökkel (igazgató, főkönyvelő, stb.) megbeszélni ezt-azt, tehát ha ők kerestek minket, elérhetőnek kellett lennünk... de valóban jól tud működni, ha mindenki helytáll, és teszi a dolgát, amit éppen aznap tennie kell.


Munkaszerződés mellékletében voltak személyre szólóan külön-külön mindenkinek felvésve a szabályok. Előre kb. egy hétre le kellett adnunk, hogy a következő héten ki mit tervez. És ha valakinél egy váratlan "viszem a gyereket az orvoshoz", akkor a többiek közül kellett valakit találni, aki ott volt ha valami kellett.

2017. ápr. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Eddig minden munkahelyemet rugalmas munkaidejűnek hirdettek (mérnök állások). A valóságban ez úgy nézett ki, előbb is érkezhettél és később is hazamehettél, mint a törzsidőd, mindezt fix bérezésért!
2017. ápr. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Bár pont szoftverfejlesztő ismerőseim dolgoznak rugalmasan, holott az elvileg csoportmunka, bár nyilván nem minden része."


A nagy része nem csoportmunka. A vezető programozók meghatározzák a szoftver szerkezetét, hogy milyen részegységek vannak és ezeknek mit kell tudniuk, aztán a többi programozó ezeken a részegységeken többnyire egyedül dolgozik és amikor "összeillesztik" őket, akkor összegyűlnek és megnézik, hogy milyen problémák vannak, ha vannak.


Nagyon sok irodai munka nem ilyen jellegű.

2017. ápr. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mi kisebb csoportban dolgozunk, egy "mentortól" kapjuk a feladatokat, persze ő is kapja fentebbről, de felosztja köztünk, eldönti, ki mit kap, elmagyarázza.

Mi pedig elvégezzük.

Eleinte együtt kellett ott legyünk, de azt mondom, mostmár elegendő lenne egy törzsidő. Én annak is örülnék, ha hatórás például.



Olyan élethelyzetben vagyok, hogy nagyon jól jönne a rugalmas munkaidő.

Fél hattól van esti iskolám, ami szerintem emberi idő, ennél később már nem lenne reális. Mégis akkora rohanás, hogy hihetetlen és mindig kések. Jó, a tanár nem szól semmit nyilván, mert 1-2 ember kivételével mind dolgozunk, tudja. De akkor is kényelmetlen "lihegve" beesni, mikor bent figyel 20 ember, ráadásul elől van a terem bejárata.

Emellett vezetni járok és párhetente fogorvoshoz is.

Dolgoznék egyik nap 9 órát, másik nap 7-et.


Egyik munkatárs apuka és rohan a gyerekekért - de nem minden nap siet annyira! Megoldhatná ő is könnyebben.


Ekkor még csak a kötelességekről beszéltünk, arról nem, hogy pacsirta vs. bagoly típusú az ember, stb...

2017. ápr. 5. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!