Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » El lehetne érni ily módon...

Kizcar kérdése:

El lehetne érni ily módon béremelést?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, van egy kétezer fős munkavállalóból álló cégecske, ami száztízezer forintos havi nettó jövedelmet ad fejenként a dolgozóinak.


A melósoknak elegük van ebből az alacsony fizetésből.


A melósok nyolcvan százaléka egy szép napon nem venné fel a munkát a feljebb említett problémájuk miatt, és követelnének annyi bruttó járandóságot egy hóra, hogy abból nettó százötvenezer forintocskát haza tudjanak vinni.


Magyarul...összesen kétezer alkalmazott...nyolcvan százalékuk...


Szóval ezerhatszáz beosztott úgymond sztrájkba lépne és maradna addig, amíg meg nem kapják a kért emelést.



Mi történne??


A) Megkapnák az emelést a melósok?


B) Kirúgnának ezerhatszáz embert?


C) Megkapnák ideiglenesen, de megjegyeznék ezeket a munkavállalókat. Később szép lassan lecserélnék őket, és amikor már jó nagy részük le van váltva, akkor visszaállítanák a jövedelmet a régi havi nettó száztízezer forintos bérre.?



A jelenleg eszembe jutott három variáció közül melyik az, ami leginkább megvalósulhatna?


Ha van egyéb ötletetek a lehetséges kimenetelekre, kíváncsian elolvasom.


Ja, és nem muszáj kétezer fős cégben gondolkodni. Ez csak a fő példa volt. Elképzelhetjük a szitut 60 fős céggel is. De ha lehet, most maradjunk az elsőnél.



No, szerintetek??



2017. ápr. 6. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
No, szerintem nem vagy normális. Hetek óta fárasztasz itt mindenkit a hülye meséiddel.
2017. ápr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Menjél abu dabiba, dolgozni.
2017. ápr. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Minek írtál, ha nem tudsz kérdésemre kultúráltan válaszolni?

Nem célom fárasztani senkit, pláne hetek óta. Nem tudom miről írtál.

Ha ennyire nem tetszik a felvetett témám, minek fáradsz azzal, hogy írsz hasztalan sorokat, ahelyett, hogy inkább azon nyomban bezárnád?

Azt részben megérteném, ha idegesítő kérdést tettem volna fel.

Például, hogy egy meg egy mennyi.

De a szóban forgó kérdésemben nem tudom mi az idegesítő. Véleményem szerinte semennyire.


De szívesen elolvasom a gondolataid, hogy miért az számodra.



További szép napot!

2017. ápr. 7. 12:22
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
A három verzió közül a 4. tejesülne valószínűleg: a cég azonnali hatállyal felmondana, és birosagra adna a munkasokat szerződésszegésért. Addig pedig, amig nem tudja potolni abkiesett embereket, kölcsönözne napi bejelentésre. Ennyi.
2017. ápr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Ennek nem ez a módja. Van egy szakszervezet, egy érdekképviselet. A munkavállalók kérését a vezetőség elé tárja, amit fontolóra vesznek. Ha ez nem pozitív végkimenetelű, általában ilyenkor szoktak jönni a sztrájkok, hogy nyomást gyakoroljanak a munkáltatóra a munkavállalók. Te sem gondolhatod komolyan, hogy egyszerre elfognak küldeni 1600 embert... A főkolomposokat viszont jó eséllyel leépítik szép lassan.

Általában az szokott ebből kijönni, hogyha ők nem gondoltak fizetésemelésre, így maradna a 110 ezer, a munkavállalók 150 ezret szeretnének, akkor megalkudnak félúton. Kész. Csak mindez %-okban megy általában.

2018. jan. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lásd Audi, vagy Merci sztrájk. Ha kiguglizod, meglátod, hogy ott mi lett a végkimenetel.
2018. jan. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb melós féltené a vacak kis munkahelyét és úgysem menne bele egy ilyen sztrájkba. Nem összetartó a magyar. Az összefogás szerintem eredményes lenne egyébként, nyugaton simán működik. Nálunk ha esetleg össze is jönne, a főkolomposokat tuti lapátra tennék később. Egyébként én személy szerint drukkolok minden ilyen kezdeményezésnek.
2018. jún. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
attól függ, ha pótolhatatlanok, akkor valamit kapnának, ha nem akkor mindent kivágnák
2018. jún. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!