Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Minden cég KÉSZ embert akar,...

Minden cég KÉSZ embert akar, ugyanakkor meg versenytilalmi megállapodásokkal kigolyózzák az embert? Akkor mégis mit várnak?

Figyelt kérdés

Teszem azt kell egy cégnek egy ember, de olyan, aki mindent tud a szakterületről azaz egy KÉSZ ember a munkára.


A konkurenciától mondjuk átjönne ilyen ember, de általában versenytilalmi megállapodások miatt 2 évig nem mehet át a konkurenciához ha jót akar magának.


És persze aki a KÉSZ embert keresi, az is aláíratja a versenytilalmit és a kör előbb utóbb bezárul. :D


Új ember betanításáról meg persze szó sem lehet. Várnak időtlen időkig, fizetik a toborzó céget untig.


Nekem is szerencsém volt, hogy egy csicska cégnél megtanultam a szakmát nevetséges fizetésekkel, aztán versenytilalmi sem volt, igy át tudtam menni a konkurenciához 2x-es fizetésért.


2017. ápr. 8. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Pont azèrt a tilalom, hogy ha tèged valahol kitanìtanak, ne vidd a tudàsod màshova. Tudod, tanulò időszakban te csak vesztesèg vagy a cègnek. Időt pènzt ölnek belèd, az a minimum hogy maradsz.
2017. ápr. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Ne írj alá versenytilalmit, ennyire egyszerű.

Egyébként a versenytilalmi megállapodás csak akkor jogszerű, ha a céged x összeget azért fizet neked, hogy ne menj át a konkurenciához.


[link]

2017. ápr. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
Nem látok semmi problémát. Hakiköti a cég, hogy 1 évig nem mehetek át a konkurenciához, és az egy év tilalmi időszakra természetesen kifizeti a béremet és a juttatásaimat, boldogan aláírom.
2017. ápr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

na de ez a probléma, hogy iylen hülye cég pedig nincsen :D


leirják, hogy a fizetésbe benne van a VIGASZDIJ és amugy kussolhatsz...


egyébként a versenytilalmi megállapodástól még nem lesz az ember munkanélküli, csak max gyagyibb munkát kap vagy olyat, ahol nem fizetik meg annyira jól. És azért kéne az ellentételezés.


De még egyszer mondom, ilyenről a valóságban álmodhattok :D

2017. ápr. 8. 20:29
 5/6 Estádio de Felchút ***** válasza:

De kiskoma, akkor írom alá a versenytilalmi megállapodást, ha az nekem megéri, és kompenzálnak.

Aki hülyeséget aláír, az nem okos. Bonyolult? Nem, nem az.

2017. ápr. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha elolvastad volna, amit linkeltem, akkor tudnád, hogy olyan nincs, hogy a béredben benne van a versenytilalom díja. Ha nincs rá külön összeg allokálva, akkor a versenytilalmi kitétel érvénytelen, és mehetsz dolgozni oda, ahova akarsz.
2017. ápr. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!