Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Könyvelőirodába adminisztrátor...

Könyvelőirodába adminisztrátornak, asszisztensnek nehéz betanulni?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 9. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazából attól függ mit értesz adminisztrátor és asszisztens alatt.

Ha egy irodavezetői dologra gondolsz az teljesen más mintha egy könyvelő asszisztensről vagy analitikus könyvelőről beszélünk.

Nem mindegy hogy a postára szaladgálós verzióra gondolsz vagy a számlák, bizonylatok rendszerezésére, esetleg kontírozásra, stb.

Ha van valami előképzettséged hozzá pl egy közgáz középiskola valószínűleg könnyebb dolgod van, ha esetleg egy pü számviteli ügyintéző akkor egyáltalán nem gáz, akkor csak úgymond bele kell tanulni nem megtanulni.


Melyik részére gondoltál?

2017. ápr. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Könyvelő asszisztensre gondoltam. Számlák, bizonylatok rendszerezése, kontírozása, rögzítése, ilyesmi. Van valamennyi előképzettségem, de a gyakorlatban biztos más.
2017. ápr. 11. 15:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha van előképzettséged, ha esetleg tanultad is korában nem gondolnám hogy akkora nagy kihívás lenne.

Ha a kontírozás is beletartozik akkor maga az adatrögzítés része is.

Azért azt tudd hogy idő, és nem mellesleg eléggé monoton munkáról beszélünk, nálunk legalábbis többnyire ez illetve a határidőktől függő munkaidő volt az oka annak hogy az emberek elég gyakran rotálódnak. Aki tovább képzi magát és könyvelő lesz azért megy, aki pedig nem alkalmas rá utálni fogja az első perctől kezdve.

2017. ápr. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Valamit érdemes átismételni számvitel terén? Már nem most tanultam, és úgy érzem, sokat felejtettem...
2017. ápr. 11. 19:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Elég sokmindent..., mivel 2016-ban elég szépen megváltoztatták a számviteli törvényt. Illetve nem árt tisztában lenni az új adózási szabályokkal sem. Valamint a folyamatos teljesítésű számlák dátumozásával kapcsolatos szabályokat.


Továbbá az iskolában tanult könyvelésnek nem sok köze van a valódi könyveléshez.

2017. jún. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Továbbá az iskolában tanult könyvelésnek nem sok köze van a valódi könyveléshez."


:)) Igen, ezt azóta tapasztaltam...

2017. jún. 10. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!