Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek nem késő ezt a...

Szerintetek nem késő ezt a szakmát kitanulni? Mi a véleményetek maga a szakmáról hivatásról? Vagy válasszam a felsoroltak közül valamelyik másikat?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok 8 általános iskolai végzettséggel rendelkezem mert anyukám beteg apukám pedig éjjel nappal dolgozik 12oraban plusz másodállásban ezért nekem is dolgoznom kellet hamar hogy tudjak nekik segiteni. Az utóbbi időben elkezdett foglalkoztatni a téma hogy bekellene fejezni a sulit szóval gimnazium aztán szakma. Viszont több szak irány is érdekel engem első sorban érdekel a pénzügyi nyomozó mint hivatás. Ezzel kapcsolatban lenne a kérdésem első fele hogy nem késő kitanulni ezt a szakmát? Érdekel az ingatlanozàs ingatlan közvetítő értékbecslő . Színészet. Steward légiutaskísérő . Banki szféra pénzügy számviteli szak banki ügyintéző szakma.

Nos a kérdésem másik fele pedig ezekre alapozodna pl hogyha nem a pénzügyi nyomozó azakot válasszam szerintetek akkor ezek közül melyiket ? Vagy ha vannak javaslatok az se rossz.

23 éves határozott megbízható inteligens fiatal férfi vagyok amugy.

Igazabol most ebben az evben májusban kezdem el a jogosítvány megszerzését és szeptemberben pedig az esti vagy levelező tagozatos gimnáziumot .


Azért szeretném befejezni a tanulmányaimat mert ugy gondolom hogy az erettsegi és szakma megszerzése után több lehetőségem van és legalább nem néznek hülyének a munkáltatók mint moat 8 általános iskolai végzettséggel . És mindig azt tartom a szemem előtt hogy igy 8 általános iskolai végzettséggel csak is kényszerből fogok dolgozni egy munkakörben de ha valamit elvégzek és az érdekel is akkor mar nem a kényszer pénz keresés lesz az elsődleges pont az életemben. Persze fontos.

Komoly őszinte korrekt válaszokat várok.

Köszönöm


2017. ápr. 10. 19:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Rendben köszi én is csak az internetről tájékozódtam :D de ha 300 an írják be első helyen és 40-et vesznek fel akkor az hogy van? bnőmnek 340 pontja van valószinű felveszik de akkor a többi 299 el mi lesz? :D nekik nem éri el a 280 alap ponthatárt és csak beírták?
2017. ápr. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
260 embert akkor nem fognak felvenni :D
2017. ápr. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

" és 40-et vesznek fel"


Nem csak annyit vesznek fel. Pl szegeden olan 250-350 embert vezsnek fel a 3 infó szakra.

2017. ápr. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

NA megnéztem pár egyetemet államin:

Szeged a 3 infó szakon 280 volt a határ és 438 embert vettek fel.

Debrecen 351 ember és 290-291 a határ.


És nézzük a két helyett ahova a legnehezebb bekerülni:

ELTE proginfó: 487 ember és 350-es határ. (megjegyezném hogy mikor én jelentkeztem még annó egyetemekre ide 542 embert vettek fel 302 ponttal)

BME mérnökinfó: 584 ember 370 ponttal.


Persze az ELTE és a BME a legnehezebb ahova be lehet jutni. A többi azért ehhez képest egyszerű.

2017. ápr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!