Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi időt kell ledolgoznom,...

Mennyi időt kell ledolgoznom, hogy utána újra felvegyenek munkaügyire és kapjak ellátást is?

Figyelt kérdés

Egyetemet végeztem, de nagyon nehezen boldogulok a nyelvvel, így nyelvvizsga hiányában semmilyen végzettségem nincs...

Április végén telik le a munkaügyi nem is tudom mi (egyáltalán nem vagyok képben) és fogalmam sincs hogy van e TB-m még.

Elmegyek dolgozni egy gyárba, mellette esélytelen a tanulás, de csak annyi időre gondoltam, amég újra lesz TB-m, meg persze kapnék munkanélküli segélyt is. Hazaadnék egy X összeget is ha már itt lakok. De leginkább a TB miatt fosok most.

Egyébként napi szinten nézem az állásajánlatokat irodai munkára jelentkezek mindig de oda nehéz bekerülni főleg pályakezdőként, nekem ez a célom.

Kérdés, hogy hány hónapot kell dolgozzak, hogy utána kapjak X ideig segélyt és TB-t?


Tudom, hogy van olyan hogy 7.000 Ft-ot befizetek és akkor nem kell melózni. De azt is egyszerűbb hogy dolgozok egy két hónapot és félreteszek a TB-re.

Sokat járok orvoshoz sajnos. Elengedhetetlen :/


24 F



2017. ápr. 13. 18:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
szóval április végén van az ha nem találok melót akkor átraknak közmunkára, árkot ásni vagy valami ilyesmire...
2017. ápr. 13. 18:16
 2/11 anonim ***** válasza:

30 nap.


Ha igazolni tudod papíron, hogy valamelyik ismerősödnél ledolgoztál 30 napot, nyert ügyed van.

2017. ápr. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
TB-d akkor is van ha nem dolgozol és a 7000-t se fizeted, csak gyűlik a havi 7000 tartozás. Pár év után ha addig nem rendezed akkor megpróbálják behajtani. De orvoshoz mindig tudsz menni ha nem fizetsz semmit egész életedben akkor is.
2017. ápr. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor ez nagyon laza
2017. ápr. 13. 22:14
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Na ez azért nem egészen így van. 30 napot leigazolni annak kell ill, lehet akinek megállapították, hogy jogosult a 22E ft-os segélyre amit az önkormányzat ad. Megvizsgálják az egész család anyagi helyzetét és ettől függően adják meg vagy nem adják meg. A TB fizetés alól is csak abban az esetben mentesülhetsz ha igazán csóró vagy és ez bizonyosságot nyer.
2017. ápr. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
* Ahhoz pedig, hogy jogosult legyél újra álláskeresési járadékra, 1 év munkaviszonyodnak, 365 napnak meg kell lennie.
2017. ápr. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Az ellátást folyósítását megelőző 3 évben 360 nap jogviszonynak lennie kell ahhoz, hogy álláskeresésire jogosult legyél. 10 nap jogviszonyonként jár 1 nap álláskeresési.
2017. ápr. 14. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

igen ezt már hallottam valahol, hogy akkor kapok pénzt ha egyedül élek (leegyszerűsítve)

viszont legalább orvoshoz tudok menni

2017. ápr. 14. 10:42
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó bejegyzésedet nem értem...

Akkor kapsz pénzt, ha egyedül élsz?

Mire gondolsz?

2017. ápr. 16. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
ha egyedül lakok egy üres lakásban és munkanélküli vagyok akkor úgy tudom jár nekem pénz, mivel szüleimmel élek így ilyen nem jár nekem.
2017. ápr. 16. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!