Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a jövőben a legtöbb munka...

Ha a jövőben a legtöbb munka elfog tűnni a technológia fejlődésének hatására, akkor nem is kell majd dolgozniuk az embereknek? Vagy mindenki programozó lesz?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 14. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
4 napos munkahét lesz első lépésben.
2017. ápr. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

miért ne kellene dolgozni?


Te mint átlag ember, most se kapsz pénz mondjuk az automata olajfúró robotok után, amik a nap 24 órájában üzemelnek.


miért is lenne másképp 20-30 év múlva?

2017. ápr. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mérő László monda erre a Microsoft Future Decoded-on, hogy az emberek olyan munkákat fognak végezni, ami nélkül lehet élni, csak nem érdemes. Szerintem igaza volt ebben.


Plusz a jelenlegi népességet 2 milliárd ember simán ki tudná szolgálni mindennel.

2017. ápr. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindig lesz olyan munka, amit ember kell, hogy végezzen.


Azzal, hogy automatizálva lesznek a rendszerek, csökken a

hibalehetőség, viszont új munkahelyeket is teremt. Nem

fogja a fúrótorony betölteni magába a hűtőfolyadékot a

tartályhajóról, vagy épp nem fogja kicserélni magának a

tönkrement fúrófejet. Persze idővel ezt is automatizálhat-

ják, de akkor pedig az azt működtető rendszerhez kell va-

laki, aki karbantartja.

2017. ápr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Te mint átlag ember, most se kapsz pénz mondjuk az automata olajfúró robotok után, amik a nap 24 órájában üzemelnek."


De kapsz. A profitból adót fizetnek, amiből kaphatsz segélyt vagy egyéb juttatást.


Bill Gates megadóztatná a robotokat is:

[link]

2017. ápr. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Azzal, hogy automatizálva lesznek a rendszerek, csökken a

hibalehetőség, viszont új munkahelyeket is teremt."


Hát, ha pl. a BKK pénztárait nézzük, akkor ez nem igazán így van, sajnos :-( Rengeteg pénztár szűnt meg - ami akár nyugdíj felé közeledő embereknek is adott munkát - a mostani automaták viszont csapnivalóak. A múltkor a fél várost beutaztam és képtelen voltam egy jegyet venni - mert csak készpénz volt nálam - azt viszont nem fogadta el, nem volt jó az automata, kifogyott a papír,stb.

2017. ápr. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Én mondjuk speciel pont jobban szeretem az automatákat ha jegyvásárlásról van szó.


A vicc, hogy azok is azért nem működnek mert a csövesek elb..sszák, a részegek rugdossák, a BKK meg nem tölti fel...ez mind az emberen múlik.

2017. ápr. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!