Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » IT gyakornoki fizetések?

IT gyakornoki fizetések?

Figyelt kérdés

GE Healthcare vagy Digitál részlegénél mennyi a reális gyakornoki fizetés?

Bármelyik másik cégtől is érdekel ha van IT gyakornoki fizetésekről infótok.


(eddig GE-től halottam a legalacsonyabb számokat de csak pletyka szintjén szóval érdekelne konkrét tapasztalat is)



2017. ápr. 13. 16:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Gyakornoknak sok esetben sokkal jobb kisebb cêghez menni. Magasabb órabér, nagyobb rugalmasság, több szakmai fejlődés az elején, mert mindent magadnak kell csinálnod. A GE tudomásom szerint fix szerződéssel foglalkoztat, ami nagyban megnehezíti, hogy ha pont többet tudnál menni kicsit fentebb tornázd a fizetésed. Én mester mellett egyébként 1400Ft/óráért voltam.
2017. ápr. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Igen,akkor ezek szerint az infóim igazak. Sajnos mindenhol máshol többet fizetnek ennél,viszont a GE légköréről meg csak jókat halottam.


Hol lehet kis céges IT gyakornoki programokat találni?

Főképp olyanok érdekelnének ahol tisztes munkaidőben és fizuért lehet tényleg sok mindent megtanúlni

2017. ápr. 14. 00:56
 3/22 anonim ***** válasza:
[link] Bemész, megírsz egy szintfelmérő a tesztet abból a technológiából ami érdekel , utána jönni fognak az ajánlatok.
2017. ápr. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Gyakornoki melót szerintem nagy hiba a fizetés alapján választani. Én a helyedben a szakmailag legjobb helyen lehúznék 1 évet, aztán majd a végzés után dobbanthatsz egy olyan helyre ahol meg is fizetnek rendesen.
2017. ápr. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Igen de azért ha már 3 napot ott töltök valahol és szívok akkor szeretnék netto 120e Ft- ot kapni ezért ( nem többet) . Bennem is megfogalmazódott hogy akkor viszont ha ilyen kevés a bér akkor hova érdemes menni hogy a lehető leghasznosabb/ legértékesebb tudást tudjam valójában elsajátítani és ne csak toolokhoz dokumentációt írjak nap-mint-nap .

Ha van szakmailag előnyös hely amit ismertek és sokat lehet tanúlni akkor kérlek írjátok meg és ha valakinek van még tapasztalata szakmai szempontból a GE gyakornoki programjáról az is írja meg.

Nagyon hálás lennék érte! Tényleg :)

2017. ápr. 14. 09:39
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

A GE HC-ben úgy van (magam is voltam gyakornok több mint 1 évig ott), hogy kezdésnek bruttó 168 ezret fizetnek 40 órára. (értelemszerűen kevesebb órára arányosan csökken) Majd fél év elteltével br. 192-196e-re (nem emlékszem pontosan) emelik a 40 órást. Emellet kafetéria: (persze ez is 40 órára, ha kevesebb az óra ez is az) br havi 20E + a bruttó fizetésed 4.07%-a. Próbaidő alatt kafetéria nem jár. (3 hónap)


Mindent összevetve én a végére mikor 40 órában voltam nettóban kafetériával 145 körül kaptam.

2017. ápr. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
100%

Fizuban szerintem nem nagyon van különbség kis cég és multi között.

Még én is egyetemista vagyok, eddig dolgoztam 1 kis magyar cégnél és 2 multinál.

A magyar cégnél tapasztalatom: fizetésnél megpróbálták minél tovább húzni a betanulóbért, nem foglalkoztak velem túlságosan, nagyon rövid idő alatt motiváció teljes hiányát éreztem magamban.

Multi: folyamatos tréningek, meetingek, kiépített mentorprogram, nemzetközi kapcsolatrendszer, ami miatt az angol nyelvet kellett kötelezően használni. Előrelépési lehetőség is adott és egyértelmű, hogy referenciaként is jobban fest.

Gyakornoki fizetésnél általában konkrét órabérért mész dolgozni, azon csak menet közben tudsz emelést elérni. Viszont az én általam (elég sok) feltérképezett munkák a bruttó 1000-1400 forintos kategóriába esnek és azokból rengeteg van.

GE nagyon jó referenciának számít, szerintem nyugodtan vállald be! :)

2017. ápr. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek! iszonyat hasznosak. Persze ha van még valakinek máshonnan tapasztalata (esetleg kisebb cégtől) az is nagyon érdekelne.

Hogy én is hozzátegyek valamit a beszélgetéshez(hátha valakinek hasznosabb lesz), nemrég voltam a Nokiánál állásinterjún , ahol gyakornokként napi 29e Ft nettó-t ígértek. (hihetetlen de tényleg) . Én ott buktam el ,hogy nincs korábbi munkatapasztalatom, illetve a Java-t csak most tanulgatom ők meg 2 vagy több jól ismert nyelvet kérnek. Ezért keresek most olyan helyet ahol meg tudok tanulni annyira programozni(nem egyetemi hanem céges szinten) hogy következőre kérdés nélkül felvegyenek :)

2017. ápr. 15. 21:47
 9/22 anonim ***** válasza:
17%

"nemrég voltam a Nokiánál állásinterjún , ahol gyakornokként napi 29e Ft nettó-t ígértek. (hihetetlen de tényleg)"


Neeeeee... Sztem tuti kamuztak valamit. Mert akkor most azonnal odamegyek gyakornoknak. HA ekll még egyetemre is beiratkozom. Havi nettó 600. Az azért egy senior fizetés már.

2017. ápr. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nekem és még két csoporttársamnak is ugyanezt mondták szóval elég hülye vicc lenne. Tudni kell hogy a Nokia most hirtelen akar 2000 főt felvenni (ha jól tudom) szóval ez minőségi programozókkal csak úgy oldható meg ha sokat ígérnek
2017. ápr. 15. 22:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!