Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményetek a tanító...

Mi a véleményetek a tanító hivatásról?

Figyelt kérdés

Érdekelne más emberek véleménye a tanítói pályáról, mivel annak készülök. Nagyon elhivatott vagyok és már évek óta ez az álmom, pedig sokan le akartak beszélni. Ma már mindenki a legjobban fizető és legmagasabb végzettségeket szerzi meg én pedig "csak" tanítónő szeretnék lenni. Velem van a baj, hogy csak ez érdekel és nem akarok közgazdász, mérnök, informatikus lenni vagy ma nagyon keresett szakmát tanulni? Nagyon szeretem a gyerekeket, de ennél talán még fontosabb, hogy az érdekel, hogy gondolkodnak, mire képesek és szeretném majd sikeresnek látni őket. Egyébként nagyon családcentrikus is vagyok, ebből is fakad, hogy a gyerekek ilyen központi szerepet töltenek be nálam.

Mi a véleményetek?



2017. ápr. 18. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Saját véleményem az, hogy nem éri meg több évig az egyetemen tanulni hogy ennyire alacsony fizetésed legyen.
2017. ápr. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

Ha ott az elhivatottság, a tudás átadásának vágya és nem érdekel, hogy havi 90-100ből kell majd megélned akkor megéri.


Ha ott az elhivatottság, a tudás átadásának vágya és fontos, hogy havonta azért legalább olyan 150-180at hazavigyél, nem éri meg.

2017. ápr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Aki tanárnak megy (sajnos én is az lettem):

-elhívatott

-szereti a gyerekeket

-stabil munkahelyet szeretne


Majd szembesül vele, hogy:

-az elhivatottság megszűnik

-megismeri a gyerekek gondolkodását, nap mint nap csalódik bennük, a gyermeki gonoszság határtalan, hiszen nem képesek tetteiket átlátni sem

-rájön, hogy a munkahelye a gyenge fizetés ellenére is egy hajszálon függ, minden fizetés emeléssel jár egy csökkentés is megspékelve a munkaórák számának növelésével, saját pénzből fejleszthetsz, szintén saját fizetésből kísérheted a gyerekeket a kirándulásra, ami számodra szintén munka, de szabadságnak minősül...

2017. ápr. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%
Az hogy egy nagy szívás az egész. Most csinálom a második szakmámat - így én már kicsit idősebb vagyok az iskolaátlagnál - de látom hogy némely tanárok mit szenvednek a fiatalabb korosztállyal, és hogy mennyi tróger h*lyegyerek jár az iskolába. A legtöbb tanárom akikkel beszélgetni szoktam, panaszkodnak hogy mindig cseszteti őket a vezetőség indokolatlan dolgok miatt, nincs pénz oktatási eszközök (filc, kréta) vásárlására, plusz órákat tesznek be nekik az esti tagozatosok oktatására amiért nem kapnak több pénzt, és még sorolhatnám... Ezenkívül a baráti társaságomban van olyan aki egyetemen tanít, náluk annyiban más hogy az oktatási eszközök megvannak, viszont a diákok ott is fegyelmezhetetlenek, nincs felelősségtudatuk, nem érdekli őket semmi. Az elején nagy lelkesedéssel vetette bele magát a tanításba, de fél év elteltével már ott tart hogy utál tanítani. Ha ennyi nem lenne elég, a tanári fizetések szépen fogalmazva a béka alsó fertálya alatt vannak. Nekem eszembe nem jutna tanárnak menni ezek után amiket tapasztaltam. F26
2017. ápr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!