Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora a reális fizetési...

Mekkora a reális fizetési igényem?

Figyelt kérdés

Pénzügy és számvitelen végzek, és mondjuk azt, hogy a számvitel nagyon megy és szeretem is. Gondolkozom a mesteren is, azonban nem biztos, hogy annyira szolgálná az előmenetelem, mint azt sokan gondolnák.

Emellett egy nagyon erős angol nyelvtudással rendelkezem, mint írásban és szóban is(beleértve az egész szakmai részt is).

A német nyelvtudásom egy középfokú nyelvvizsgának felel meg.



#bruttó #pénzügy #számvitel #könyvvizsgáló #különböző pozíciók #reális fizetési igény
2017. ápr. 21. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:

ahhoz, hogy ezt meg lehessen mondani ismerni kell pontosan mi a munkakör, milyen a feladatokat kell végezni és földrajzilag hol akarsz dolgozni.


Ezeknek függvényében, hogy mondjak is valamit, nettó 120-130tól határ a csillagos ég...

2017. ápr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amennyit adnak, ezt nem lehet megmondani.

pl: dolgoztam olyan helyen ahol a hegesztők 180 buruttót kaptak az hegesztő üzemvezető 680K bruttót bérszámfejtők Hr-esek titkárnők 300 500K bruttót. Hr vezető 700K


A mostani munkahelyemen a hegesztők 300-450K az üzemvezető 500K irodisták 165K-250K . ja a Hr vezető itt kb 400K-t kap ez tuti.

2017. ápr. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Min. garantált bérminimum. Ennyit lehet mondani annyi alapján, amit leírtál.

Attól függ, hogy milyen/melyik vállalkozásnál milyen munkakörben dolgoznál. Mondhatni hasonló volt a helyzetem, mint amit leírtál, és előző munkahelyemen garantált bérminimumot kaptam, bruttó 129, részben állami tulajdonú vállalkozásnál, most multinál bruttó 220-at, mindkettő vidéken. De nem vagyok vele megelégedve.

2017. ápr. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Direkt nem voltam konkrét, mivel reménykedtem, hogy jön egy olyan szakmabeli személy is, aki már sokmindent megjárt, és többféle lehetőséget világít meg, különböző helyzetekben. Gondolok itt a vidék-főváros-nyugatabb, és munkakörök.

Konkrét munkakört írni sem tudnék, hiszen tudjuk, hogy ahány vállalkozás, annyiféle munkakör megnevezés, még ugyanaz munkára is.


Könyvelő nem feltétlenül szeretnék lenni, hiszen ahhoz felesleges a diploma, azonban ha megfizetik, azt is örömmel végezném. Nincs problémám a monoton munkákkal.

Azonban eziránt is van egy kettős érzelmem, hiszen aki könyvel, és kitartó, az egy jobb cégnél szépen tud felfelé lépkedni a ranglétrán, és egy főkönyvelő már szép összeget visz haza. (Hatalmas felelősséggel sincs akkora problémám, bízok a képességeimben.)


Könyvvizsgáló (asszisztens) sem hangzik rosszul, csak vidéken nem keresik annyira, és sok idő. Ennek ellenére ez lenne a "cél".


Ez talán a két legalapabb munkakör, a többi meg bármi lehetne, a vállalkozástól függően. Aég talán, ami kiemelendő az a bankszféra.


Tudom, hogy nem vagyok egy multitalentum, hogy 5 nyelven beszélek, emellett még a "szakmámbam" is jó vagyok, de nem hiszem, hogy egy erős angol nyelvtudással, amiben ugye ott van a szakmai rész is, ne érne valamit. A számvitelt meg ezeknél sokkal jobban szeretem.


A lényegre térve, vidéken vagyok, azonban könnyen váltok lakhelyet ha szükséges.

Állami céghez egyértelműen nem mennék, nem azért tanultam, hogy a bértábla szerint fizessenek, és halálra dolgoztassanak, miközben ebből még tapasztalat terén sem annyira profitálok, mintha ugyanannyiért elmennék egy eléggé nagy (különböző tevékenységet folytató) ügyfélkörrel rendelkező könyvelőirodába.


Bruttó 220-ért nem nagyon mennék el dolgozni(Én is vidéki vagyok.). Annyira irreális számomra, főleg annak tudatában, hogy ez tudjuk mennyit jelent nettóban.


Én itt Debrecenben kb. min. bruttó 250-re +(béren kívüli juttatásokra) gondoltam, a mostani tudásommal.


Ennél kevesebbért inkább összepakolok, és elmegyek máshova fordítónak, azért sokkal többet kapok.

2017. ápr. 22. 17:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, én is szeretnék többet, mint a jelenlegi bruttó 220+cafeteria, de egyelőre ez van, örülök, hogy sikerül ilyet is találnom a közelben. Egyrészt szeretek itt dolgozni, másrészt pedig mindenki, így neked is, el kell kezdenie valahol és bízni benne, hogy jobb lesz, tenni érte, hogy jobb legyen.

Pl. az egyik legnagyobb hazai banknál várostól függetlenül a bankfióki ügyintézők kezdő fizetése bruttó 200+cafeteria. Ugyanitt a központban a frissdiplomás program keretében dolgozók kezdő fizetése bruttó 270+cafeteria.

De van pl. ismerősöm, aki diákként dolgozott egy kiscégnél bruttó 250-ért, majd teljes munkaidőben bruttó 380-ért. Tehát nagyon eltérő.

2017. ápr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én hasonló helyzetből indultam pályakezdőként, mesterrel együtt, először az állami szektorban dolgoztam 140 nettó + caf + teljesítménybér: kb. 3 havi plusz fizetés,

össz. kb. 190 nettó (bruttókra már nem emlékszem sajnos), aztán a fővárosban multinál 250-300 nettó (túlórától függően) + caf, most pedig vidéki multinál 175 nettó + caf (kétszer annyi, mint előtte bármelyiknél)+ évi 2x jutalom: kb. 1 havi plusz fizetés össz. kb. 210 nettó. Cégneveket nem véletlenül nem írtam és nem is szeretnék.

2017. ápr. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!