Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Több állásra is felvennének,...

Több állásra is felvennének, ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Éppen állást keresek, jelentkeztem néhány helyre, ebből 2-nél kerültem be a kiválasztási folyamatba és voltam interjún. Legyenek ezek A és B állás. Az A állást sokkal jobban szeretném, mint a B-t, de ha az A nem sikerül a B is nagyon jó.. Az A álláshoz 3 körös az interjú, hosszú a folyamat. Még csak ezen a héten lesz a 3. kör, míg a B álláshoz csak egy interjú alapján eldöntik, hogy felvesznek-e, erről a héten lesz eredmény.

Mi van akkor ha felvesznek a B helyre és az A eredménye, csak 2 hét múlva derül ki? Nyilván nem szeretnék két szék közé esni és munka nélkül maradni... De az nem szemétség, ha elfogadom a B-t, 2 hét múlva felvesznek az A-hoz és 2 hét után azt mondom a B-nél, hogy viszlát...? Vagy hogy van ez?



2017. ápr. 24. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt bármikor indoklás nélkül felmondhatsz.
2017. ápr. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Miért lenne szemétség? Próbaidő alatt a B cég is mondhatja, hogy "holnaptól nem kell jönnöd", és indokolnia sem kell.

HA felvesznek az A-ba, akkor szépen elköszönsz, és átmész.

2017. ápr. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Epp ezert szoktak a cegek immobil kiszolgaltatott jelolteket keresni akik biztos hogy maradnak a cegnel, mert igy tiszta rafizetes lennel nekik ha egy honapra felvennenek.
2017. ápr. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Először vegyenek fel több állásra... Az, hogy behívtak két helyre interjúra még nem jelenti azt, hogy felvettek...


Ha meg tényleg felvesznek mindkettőre, 3 hónapon belül bármikor, egyik napról a másikra indoklás nélkül leléphetsz az akkor aktuálistól. De szerintem ez még messze van.

2017. ápr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem ez volt életem első két interjúja... Nyilvánvalóan nem hiszem azt, hogy már fel vagyok véve -,-" Nem szálltam el, nem kell egyből alaptalanul beszólni... Csak kérdeztem, hogy mi van ha ilyen szituáció áll fenn - nem szabad? Ezért van ez az oldal, nem? :D

Tudom, hogy van 3 hónapos próbaidő illetve, hogy ez így működik, nem most kezdtem... csak az általános véleményre/hozzáállásra voltam kíváncsi e téren, mert ilyen szituációba még nem kerültem.


Az építőjellegű hozzászólásokat, illetve hozzászólás-részleteket pedig köszönöm szépen! :)

2017. ápr. 24. 11:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha beérnéd B-vel is, akkor szerintem vállald el, hisz ahogy te is írtad, akár két szék közül a pad alá is kerülhetsz. Ha esetleg felvesznek A-ra is, akkor átmehetsz oda, én gondolkodás nélkül ezt tenném.

Leírom a saját tapasztalatom, hátha ez segít:

Pár hónapja én is hasonló helyzetben voltam, A álláshoz két körös interjú tartozott, míg B állásra felvettek volna egy interjú után. B rosszabb fizetéssel járt, szakmailag kevesebb kihívást jelentett, és A még a levegőben lógott. Túlságosan lelkiismeretes voltam ahhoz, hogy elvállaljam B-t, majd pár hét múlva felmondjak egy jobb lehetőség miatt, így visszamondtam. Végül felvettek A helyre is, ahonnan 2,5 hét után kirúgtak azzal az indokkal, hogy úgy látják nem sikerült betanulnom - pedig egyértelműen az egyik kolléga nem bírt, ott tett alám, ahol tudott, ráadásul hazudozott a munkaidőmről is.

A történtek után én gondolkodás nélkül elvállalnék egy olyan állást, amivel csak "beérném", akár úgy is, hogy már annak a tudatában vállalom el, hogy 1 hónap múlva felmondok. A legtöbb cég is totál gerinctelen, így szerintem felesleges lelkiismereti kérdést csinálni pénzügyekből.

2017. ápr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szemétség? Soha, soha ne csinálj lelkiismereti kérdést ebből! Engem simán kirúgtak egy cégből, amit szerettem és jól csináltam (statisztikák alapján), de kitettek, mert nem ment jól a cég. Ők se akartak, de ez van.


Egy cég simán kitesz, ha nem vagy megfelelő. Azt az állást válaszd, ami a legjobb neked, hiszen te fogod csinálni. Azon meg ne parázz, hogy mi lesz, ha... Lehet, a stabil állás fog megszűnni, ahová egyből felvettek.


Azt pedig ne feledd, hogy próbaidő alatt bármelyik fél felmondhat. Ha elfogadod az állást, amin elsőre átmész az interjún, lehet, a próbaidő alatt téged küldenek el. Szóval, azt csináld, amivel jól érzed magad. A cég fog találni helyetted mást, azon ne legyen figyelmed. Persze, ha úgy alakul, hogy mégis próbaidő alatt kell elmenned a másik helyre, fontos, hogy igyekezz a lehető legkorrektebben és udvariasabban távozni. Sosem tudhatod, mikor találkozol velük össze ismét (nálam volt ilyen).


Sok sikert :)

2017. ápr. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

6-os vagyok ismét. Megint úgy jártam, mint februárban :) 2 hete voltam egy állásinterjún, ma jeleztek vissza reggel, hogy felvennének. Közben délelőtt még elmentem egy másik állásinterjúra, munka szempontjából az sokkal jobban tetszett, szakmailag tele van kihívással és fejlődési lehetőséggel, de tájékoztattak, hogy én vagyok az első interjúalany, fizetésről nem esett szó, így csak a jövő hét végére tudnak visszajelezni. Ebből adódóan gondolkodás nélkül elvállaltam a ma reggeli ajánlatot, ha esetleg a jövő héten értesítenek, hogy felvettek a másik helyre is, akkor megmondom, hogy kaptam egy jobb ajánlatot és felmondok.

2017. ápr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!