Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkaadóm kiküldhet e nekem...

A munkaadóm kiküldhet e nekem csekken olyan összeget amit csak akkor tudok meg hogy ki kell fizetnem mert ott dolgoztam?

Figyelt kérdés

Szóval elkezdtem dolgozni a kisalföldnél(hírlap) kézbesítőként még novemberben akkoriban és most is mindig jön a kötegelt újságon kívül pluszba négy újság, először úgy tudtam ezek betanuláshoz vannak, de előző hónapban szólt a másik kézbesítő munkatárs hogy hát azt nekem kell lemondani mert aztán ki kell fizetnem, azóta lassan egy hónap telt el és hiába hívtam a főnököt többször is hogy nem kell továbbra is ugyanúgy jön, félek hogy sokat kell majd fizetnem. köteles vagyok az ilyent kifizetni? és ha egyszer nem tudom lemondani akkor mit csináljak?


Furcsaságok:

november óta dolgozom de csak január 26.-án lettem bejelentve, akkor ha ki akarja fizettetni akkor csak onnantól kell kifizetnem mert előtte nem voltam bejelentve mondhatom azt hogy az elötte lévő napokhoz nincs közöm. valamint március 26.án mondtam először a főnöknek , tanúm is van rá. az számít abban hogy meddíg fogom kifizetni, gondolom nem de jó lenne.


Nem volt munkaszerződés sem. nem kellett aláírnom semmilyen munkaszerződést csupán az adataimra volt szüksége hogy bejelentsen, így azt sem tudtam aláírni hogy annak a költségét én fizetném, és nem is kaptam tájékoztatást róla hogy azt rám terhelik majd...


remélem sikerült érthetően fogalmaznom, a válaszokat előre is köszönöm



2017. ápr. 24. 10:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem kaptál munkaszerződés, ergo nem szerepel sehol, hogy neked valaha is fizetési kötelezettséged lenne, akkor egyáltalán nem kell kifizetned semmit. Ha kaptál volna munkaszerződést és benne állna, hogy XY újságot ki kell fizetned ha nem mondod le, akkor kifizettethetné. Én a helyedben nem is hívogatnám, hisz ő nem is szólt erről, a munkatársadtól tudod.

Azért viszont kérdőre vonnám, hogy miért nem onnantól jelentett be, amikortól valóban dolgozol.

2017. ápr. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Küldhet, de szerződés nélkül o nem a munkaadód.
2017. máj. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!