Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Segites? Mi bajom lehet abbol...

Segites? Mi bajom lehet abbol hogy nem megyek be melozni?

Figyelt kérdés
Csak siman kirugnak? Vagy penzbuntetes mennyi? Nem akarok mar itt dolgozni de felmondani nem tudok mert akkor lekell dolgoznom a felmondasi idot. 20/l

2017. ápr. 25. 08:53
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Pénzbüntetés nincs. Kérhetsz közös megegyezést, amelyben azonnali hatállyal kéred a munkaviszony megszüntetését. Ha nem mész be, akkor ők mondanak fel neked, előbb-utóbb.
2017. ápr. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na hát ez egy jó hír. Végre valami jó a mai napban. Köszönöm :)
2017. ápr. 25. 09:25
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Hát ez nem egészen így van...

Először is tudni kéne, hogy még próbaidőn vagy-e vagy már határozatlan idejű szerződésed van? Vagy határozott?


Ha próbaidőn vagy, akkor azonnali hatállyal felmondhatsz - ÍRÁSBAN. De bemenni akkor is be kell.

Határozatlan idejű szerződésnél, ha nem mész be, akkor szándékosan megszegted a kötelezettségeidet és azonnali hatállyal felmondhatnak. ha nem mész be, aligha hiszem, hogy belemennek a közös megegyezésbe - hiszen azzal, hogy nem mész dolgozni, magadra haragítod a munkáltatót - így Ő miért legyen jó fej és miért egyezkedjen, ha Te nem vagy együttműködő?

Határozott idejű szerződésnél viszont más a helyzet: ha nem mész be, akkor a munkáltató beperelhet az okozott kár, elmaradt haszon, stb. miatt és akkor bizony ezt a pert nem Te nyernéd meg.


Úgy gondolom, hogy a felmondási idő mindkét oldalt védi: a munkáltatót, hogy legyen ideje munkaerőt keresni - különben a saját kollégáiddal tolsz ki -és a munkavállalót, hogy ne tegyék egyik napról a másikra utcára.

" de felmondani nem tudok mert akkor lekell dolgoznom a felmondasi idot." Igen, bizony, vannak szabályok, amiket be kell tartani.


És még mielőtt lehúznátok, hogy a munkaadók pártján állok: nem, nem állok, de ha az ember elvárja, hogy tisztességesen bánjanak vele, akkor neki is tisztességesen kell a dolgokhoz hozzáállni - nem pedig úgy, hogy már nincs kedvem bemenni...

2017. ápr. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hat elhiheted fel se mondanek ha ugy allnanak hozza! Csak az a problema hogy embertelen az egesz hozzaallasuk! De most sorolhatnam itt napokig hogy miert. Nem azert akarok felmondani mert nincs kedvem dolgozni. Nincs kedvem dolgozni ebbe a szutyokba kocsogokkel korulveve.
2017. ápr. 25. 10:24
 5/10 A kérdező kommentje:
Letelt a probaido, hatarozatlan ideju
2017. ápr. 25. 10:24
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Teljesen megértem a helyzetedet, hidd el. De csak akkor várhatsz együttműködést valakitől, ha Te is együttműködsz. Nem tudom, milyen munkakörben dolgozol, de ha pl. eladó vagy és miattad nem tud kinyitni/nyitva tartani egy bolt (pl egy kisközért), akkor azért az elég gáz.

Mindenképpen közös megoldásra törekednék: ha könnyen pótolható vagy, akkor 2 hét alatt is tudnak keresni helyetted mást - addig meg csak kibírod...

2017. ápr. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Ahol én dolgoztam ott nagyon rugalmasak voltak a felmondási idővel. Én 30 napot vállaltam, de volt olyan kollégám aki csak 1 hetet. Olyan is volt aki nem akarta intézni a felmondását, őt a 4. igazolatlan napja után kirúgták.
2017. ápr. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Határozatlan idejű szerződésnél is perelhetik az okozott kárért... az más kérdés hogy nem szokták.
2017. ápr. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Miért nem szokták? Nem éri meg nekik?
2017. ápr. 25. 19:12
 10/10 anonim ***** válasza:

azért nem szokták, mert magas költségű, és sokáig elhúzódható perekről beszélünk


ilyenkor általában megpróbálják nem peres úton nem megadni/visszakérni a le nem dolgozott időd bérét

2017. ápr. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!