Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha Angliában, vagy Németország...

Ha Angliában, vagy Németországban kimegy valaki melózni, az mit szokott általában csinálni és úgy mennyit lehet öt év alatt félretenni?

Figyelt kérdés
2015. máj. 12. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Na, mégis mit csinál? Dolgozik. Az hogy mit, az erősen függ attól hogy milyen nyelvtudással és milyen szaktudással, milyen anyagi háttérrel jött ki. Az hogy ki mennyit rak félre, az megint rengeteg dologtól függ.


5 éve élek Angliában, vállalkozásom van, elég jó kezdőtőkével, jó angol nyelvismerettel érkeztem, így nem kellett elvállalnom a legutolsó autómosó melót egy román munkaadónál minimálbér alatti bérrel. De ismerek nem egy, nem két embert, aki gyakorlatilag bármit elvállalt, mert nem volt más választása. Aki itt minimálbért keres, az egy nagyon minimális összeget talán meg tud takarítani, viszont mellette nem fog tudni ÉLNI! Nekem a bevételem biztosít egy jó közepes életszínvonalat, de megtakarításra nem sokat teszel félre, hisz én ide új életet kezdeni jöttem, nem kuporgatni. A megtakarítás is függ attól hogy kinek mi itt a célja. Aki mindenről lemond egy kis megtakarítás kedvéért, az szép összeggel mehet majd haza, de az életét is megunja eközben, az garantálható.

2015. máj. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Műszaki diplomával, 2 nyelv felsőfokú ismeretével viszonylag sokat lehet félretenni. Szakma és nyelvtudás nélkül inkább kajára és lakhatásra költ az ember, minthogy félretenne. Már ha talál egyáltalán munkát.
2015. máj. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezt nem értem. Hogy lehet kapásból vállalkozni?


Meg miért ne lehetne pl Londonban, egy ilyen hatalmas városban gyorsan munkát találni? Londonban építkezésen vagy takarítóként vagy konyhai kisegítőként vagy gyárban is kapni 1000 fontot, nem? 300 font egy szállás, kaja ahol van melóhelyen meg haza lehet vinni akkor havi kb 60-ből kijön, a közlekedés meg ha mondjuk kell buszozni 90 font, marad 150 költőpénzed havonta hobbira és egyébre, amiből, ez összesen 600 font, és még 400-at félreraksz, vagy ez nem lehetséges? Egy szakmunkás, vagy aki vidéken van az meg többet keres, vagy az alacsonyabb lakbér és utazási költség miatt még többet meg tud takarítani, nem értem miért olyan kevés pl az az 1000 font ahhoz, hogy ne tudd az 1/3-át félretenni?

2015. máj. 14. 15:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Látszik nem ismered az itteni viszonyokat, árakat.


1.hiba: 1000 fontot, minimálbéres állással nem fogsz keresni, maximum akkor ha heti 7 nap dolgozol, rendszeres a részmunkaidő, inkább felvesznek 2 embert, 4-4 órára, mint 1-et 8-ra.


2.hiba: 300 fontért havonta maximum egy lepukkant környéken kapsz egy ágyat!!!!(egy szobában 2-3 ember.) ugyanis ilyen összegért Londonban mást nem fogsz kapni. Egy saját kis szoba minimum 450 font.


3.hiba: munkahelyi kaja általában valami tészta és paradicsom szósz, semmi nélkül, ha ez neked elég, gratulálok. Havi kajára felnőtt embernek legalább 120-150 kell, de ha minőséget akarsz, akkor még több is.


Munkát találni könnyen lehet ez igaz, csak az felejtik el hozzátenni sokan hogy milyet. Legalja melókat, ahol nagy a fluktáció, könnyű találni, csak éppen megélni nem lehet belőle és esélyes hogy lehúzás az egész.


Vállalkozni meg úgy lehet hogy van ötleted, kezdőtőkéd, nyelvtudásod.(amúgy európa legvállalkozóbb adórendszere van itt.)

2015. máj. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Alja melókon kívül más melók nincsenek? Pl nem keresnek bolti eladókat, telefonon bediktálókat, pohárszedőket, sofőröket, biztonsági őröket, asszisztenseket, portásokat, kutyasétáltatókat, ahol Candy Rusholnak meg beszélgetnek melóidő nagy részében?
2015. jún. 2. 12:38
 6/7 A kérdező kommentje:
Meg ha annyira könnyű melót találni, akkor az nem jó, hogy két részmunkaidős állást összerak és kész, mi ebben a hiba?
2015. jún. 2. 12:39
 7/7 A kérdező kommentje:
Meg Londonban nem kell Ft-ban tízmilliókat költeni reklámra, helyiségre, berendezésre és egyebekre, hogy egy vállalkozás beinduljon, és még a vállalkozásoknak a nagy része még csődbe is megy az első pár évben?
2015. jún. 2. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!