Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit kap a MediaMarktban...

Mennyit kap a MediaMarktban egy (kezdő) szaktanácsadó?

Figyelt kérdés

Találtam egy régebbi kérdést...

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

...amiben azt írják, hogy éhbérért dolgoztatják az embereket. Ugyanezen kérdés alatt, két évvel később már 200k körüli pénzeket emlegetnek. Mi az igazság? Friss diplomásként jobb híján beadtam ide is a jelentkezésemet, de ha komolyan ~70k a fizetés, akkor már inkább gyárba megyek, ott legalább nem lesznek illúzióim a színvonalról. (Feltételezem, nem sokat számít, de a szolnoki üzletbe jelentkeztem.)


2017. ápr. 26. 12:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a 90-et megkapják simán nettóba
2017. ápr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát azért... az is elég putri. :D Én tényleg abban a hitben éltem, hogy egyrészt aki emberekkel kommunikál, az már nem kaphat kevesebbet mondjuk 130 ezernél (csak mondtam valamit, de nagyjából ilyesmi összeget saccoltam), másrészt pedig ez nem egy legalja rabszolgatartó gyár, hanem egy hatalmas multi. Jó, az a kilencvenezer is kilencvenezerrel több, mint a mostani fizetésem, de ettől még ez megdöbbentően alacsony összeg.


Vevőszolgálaton is hasonló a pénz? Feltételezem, ugyanennyi, de ha még ennél is kevesebb, akkor azt hiszem, eddig foglalkoztam velük és megyek tovább.

2017. ápr. 26. 19:35
 3/12 anonim ***** válasza:
a kereskedelemben általában minimálbérrel fizetnek, de amúgy pályázd meg felhívnak és megkérdezed, én is így csináltam az volt az első kérdésem mennyi a fizu, ha azt mondták h interjún derül ki akkor be se mentem, ha meg monták h 12 órába lesz nettó 130 akkor is megköszöntem a keresést
2017. ápr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket! Mondjuk én már örülnék, ha egyáltalán behívnának beszélgetni, de az jellemzőbb, hogy még válaszra se méltatnak egy elküldött jelentkezésre.
2017. ápr. 26. 22:06
 5/12 anonim ***** válasza:

elsőnek igaza van abban, hogy netto90 körül kezdenek

de van ismerős aki asszem netto 120-130at kap, de ő lehet, hogy több órában

igazából abban jobb, mint a gyári munka (ahogy haver is mondta), hogy lazább

pl bementem hozzá, eldumálgattunk fél órát, és még én mondtam neki, hogy 'te, amúgy ott vár két ember, utána folytatjuk'

szóval tengi-lenginek nem rossz addig, amíg nem találsz valami jobbat (ajánlom, hogy ha felvesznek se fejezd be a melókeresést), mert mint mondtad, semminél több, és tényleg nem egy túl megterhelő dolog; persze tudnak a vevők butaságot kérdezni, de jórészt kb csevegés-tanácsadás, és ennyi

hajrá

2017. ápr. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
12 órában, jutalékkal megvan a 120, de nézd meg a lidl és az aldit, valamelyik részmunkaidőbe is nettó 150-et fizet
2017. ápr. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Jó, hát eddig úgy állunk, hogy még ők se voltak képesek visszajelezni, szóval túlaggódtam a dolgot. Köszi azért.


Az viszont mindenképpen felvet bennem kérdéseket, hogy ha én diplomával (igaz, BA-s diplomával, de diplomával) sem találok állást rabszolgatartó multikon kívül, akkor vajon mik a valós elvárások olyan helyeken, amikre a hirdetés szerint érettségizett embereket várnak, kötelezővé tett nyelvismeret nélkül. Merthogy én még csak olyan, adminisztrációs munkaköröket pályáztam meg eddig, ahol középiskolai végzettséget kértek...

2017. máj. 3. 10:32
 8/12 anonim ***** válasza:
Nyugodtan ad be. Szaktanácsadó érettségi nélkül simán haza viszia 200 nettót, és nem szakad bele. Csak pénztáros és vevőszolis ne legyen senki itt. Éhbérért dolgoznak.
2017. máj. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2017-ben, szóval idén léptem ki Media Marktól. Külföldi munka miatt. A nettó 200 ezer igen is valós, mondjuk azért tenni kell, de nem vészes. Ahol a nettó 200 ezer megvan az a szaktanácsadói pozíció (kisgép osztály, telefon osztály, computer osztály, tv osztály). Valójában már érettségi se nagyon kell. Irtó ember hiány van. A pénztáros, vevőszolis dolgozik csak éhbérért. Nekik semmi jutalékuk nincs. Minden kezdő bére jelenleg 161 ezer bruttó. Viszont az említett osztály szaktanácsadói igen szép fizetést visznek haza. Én is szaktanácsadó voltam, sima szakmunkás papírral, érettségi papírom nincs, és én kerestem 160 ezer nettó felett minden hónapban. Pénztárosnak, vevőszólisnak ne menjen senki. Ők kegyetlenül sz....k sajnos éhbérért! Ha jól akarsz keresni Media Marktban szaktanácsadó legyél, ja és ne a kellék osztályon, az is k...a gáz, ott is éhbérért dolgoznak. De lehetsz vezető is ha hosszú a nyelved, van áruház ahol a vezető érettség nélküli, egésznnap internetezik és láblógatással simán 200 ezer nettót haza viszi. Az egyetlen hátránya a cégeknek, hogy soha de soha nem a keményen dolgozó munkást becsüli meg. Itt a lényeg, hogyan tudsz felfelé ny...i, és simán osztályvezető lesz bárki aki nem munkájáról híres, hanem a ny.......l. Vezetőséggel nagy hibák vannak az összes Media Markt áruházban. Hát, kb. ennyi.
2017. máj. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Na, végre valaki első kézből tud beszámolni, köszi! Ugyanakkor két hete adtam be az önéletrajzomat, arra nem méltattak, hogy visszaírjanak, hát elmennek már ők is a 3,14-be...
2017. máj. 10. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!