Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Betegség miatt táppénzen...

Betegség miatt táppénzen vagyok, viszont a főállásom mellet iskolába járok és lesz egy vizsgám a jövő héten amikor még táppénzen leszek. Erre el tudok menni? Mi történik ha pont akkor jön egy ellenőrzés?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 26. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
A sulinak van bármi köze a munkádhoz vagy csak önszorgalomból jársz? Nem értem, mi köze lenne egy ellenőrzésnek a vizsgádhoz. EAmúgy saját felelősségedre sztem bemehetsz dolgozni is, ebbe sztem nem köthetnek bele, de lehet, tévedek.
2017. ápr. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

a munkahelyem a gyakorlati helyem is annyi köze van hozzá

úgy tudom, hogy táppénz ideje alatt csak orvoshoz és bevásárolni lehet menni

2017. ápr. 26. 17:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Miféle ellenőrzés? A táppénz nem házi őrizet, boltba, gyógyszertárba annak is el kell menni, aki éppen táppénzen van.

A munkáltatód egyébként se törhet rád, ha úgy gondolja, nem jogosan vagy táppénzen, hanem a keresőképtelenség felülvizsgálatát kezdeményezheti az illetékes egészségbiztosítási feladatokat ellátó szervnél. Ez díjköteles, 15 800 Ft-jába kerül a munkáltatónak. Az ellenőrzést utána az OEP erre kijelölt főorvosa végezheti el, megvizsgálhat pl. a kezelőorvos jelenlétében a tartózkodási helyeden is.


[link]


Van tudomásod róla, hogy a munkáltatód megkezdte volna a keresőléptelenséged felülvizsgálatát?

2017. ápr. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az, hogy kiírnak táppénzre, nem jelenti azt, hogy vizsgázni is képtelen vagy! A keresőképtelenség is csak az adott munkakörre vonatkozik. Abszolút nem lehet semmilyen kapcsolatot találni a kettő között. Csak azért, mert elmész vizsgázni, még nem érhet baj. (Persze ha valójában nem vagy beteg, csak kamutáppénzen vagy, az más kérdés, de nem a vizsga miatt fogsz lebukni.)
2017. ápr. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!