Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem vagyok hajlandó egy...

Nem vagyok hajlandó egy állásért másik városba költözni, és albérletben élni, vagy lakásomat elcserélni. Mennyire általános ez a hozzáállás mostanában?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 27. 22:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Egyre kevésbé. Ma már kezd feltörekedni a mobilitás.


De igazából rajtad áll a dolog: ha van jó állásod a jelenlegi lakóhelyeden, akkor nem kell ilyesmivel foglalkoznod. Ha viszont ez sokkal jobb állást kapnál máshol, akkor megfontolandó menni szerintem.

2017. ápr. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon meg kell nézni, mi éri meg és miért cserébe.

Ha a már meglévő céged helyezne át, az akár jó is lehet, de ha egy másik... mi van, ha bepaliznak? Otthagytad a lakásodat, otthagytad a városodat, és kiderül, hogy két hét múlva már csinálnád vissza az egészet, de ráment egy csomó pénzed.


A lakáscsere még a jobbik eset, ha minden flottul összejön, de az albérlet folyamatosan vinné a pénzt.


Szerintem is jellemzőbbé vált mostanában a mobilitás, mint régen, de én attól függetlenül óvatosan vágnék bele. Csak akkor, ha radikálisan változtatni akarsz az életeden.

2017. ápr. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem jellemző. Ha ott van állás, menni kell. Kivéve, ha van, aki eltart, vagy nyertél a lottón, vagy örököltél stb.
2017. ápr. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Mostanában kezd előtérbe helyeződni a mobilitás, de még mindig vannak hátráltató tényezők, pl:

- Az ország vízfejű. Budapesten minden van, vidéken szinte semmi

- Nincs normális albérletpiac. Egyrészt drága az albérlet, másrészt nemigen tudsz hosszútávú szerződést kötni, ezért sosem tudod a sajátodnak érezni a kéglit

- Még mindig a régi rendszer hozadékát cipeljük, hogy "saját lakás" kell, mert az az egyetlen tulajdonod. Egy saját lakással viszont kevéssé mobilis az ember.

2017. ápr. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Mára már az az átlagigazság, hogy vagy mobilis az ember, vagy ne sírjon a sanyarú sorsa miatt.

Ilyen tekintetben meg eldöntheti az ember melyik éri meg neki jobban: munka után elköltözik x-y településre vagy kocsival bejár dolgozni. De ez már tényleg egyénfüggő...

2017. ápr. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Meg kell nézni az albérletárakat. Aztán a nyugdíjkat, és utána leugatni azokat, akiknek fontos a saját ingatlan :P Amúgy mobilitást emlegetni igencsak vicces egy olyan országban, ahol a fizetésekbe nincs beleépítve automatikusan a plusz százezer ft, ami fedezné a másik városban való lakhatás illetve az ingázás költségeit. Így simán előállhat olyan szitu, hogy egyszerűen jobban megéri helyben elvállalni egy wc pucolást, mint Budapestre költözni egy olyan állás érdekében, amiért az ember mondjuk egyetemet is végzett.
2017. ápr. 28. 10:19
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és honnan van saját lakásod? Ingyen hozzád vágta valaki? Mert akkor te nyilván nem az átlag vagy, ugyanis az átlagember felnő a szüleinél, és utána dönthet 3 dolog közül:

- marad a szüleinél (ingyenes);

- vesz saját lakást hitelből (fizetős);

- elmegy albérletbe (fizetős).


Utóbbi 2 árkategóriája hasonló, csak a saját lakással hozzákötöd magad a bankhoz 10-20 évre, és ezzel a lakáshoz is. Még a hitel lejárta után sem fogsz elköltözni, azzal a felkiáltással, hogy "hát de itt van saját lakásom".


Az első megoldás járható, lakhatsz örökre a szüleidnél, ha megengedik, de nem tudom, mennyire jó...


Szóval nem igazán értem, mit hasonlítasz össze mivel.


A nyugdíjjal kapcsolatban igazad van, a mi generációnk sok nyugdíjra már nem számíthat sajnos, érdemes a dolgozó éveid alatt valamilyen formában elkezdeni gyűjtögetni, megélhetésre, és akár saját lakásra is a nyugdíjas évekre.

2017. ápr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

Miért építsen bele a cég bármiféle segítséget, hogy költözöl? Az nem az ő dolga, max ha jófej, vagy a cég keresett meg téged, mert szüksége van egy olyan szakemberre, mint te, akkor fog segíteni a költözésbe.


Azt meg mindenki maga dönti el - mint írtam is - hogy mobil lesz, vagy szenved valahol. Előbbi esetnél, bár lutris, de legalább ott a próbálkozás, hogy valamit kezdeni akar az egyén magával. Utóbbi esetnél meg ne siránkozzon az ember, ha meg se próbálja. Evickéljen csak a pocsolyában.


Ja hogy azért nem tud költözni az ember, mert hirtelen nem tud kivenni egy albérletet? Akkor 1) az emberkéknt nem tud spórolni, vagy nincs értelmes végzettsége. Előbbi esetre találták ki a munkásszállót pl. Ott lehúzol 1, max 2 hónapot, már össze is jön egy albérletre való, és tuti megtanul spórolni a maga kárán. Utóbbi esetre meg akkor üljön vissza az iskolapadba és tanuljon valamit, amivel tud pénzt keresni.


Én is úgy költöztem fel Budapestre, hogy előtte jó 3 hónappal kicsit jobban meghúztam a nadrágszíjat (nem kell bulizni minden hétvégén, meg pizzát rendelni minden második nap), de megérte.

2017. ápr. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

"Utóbbi 2 árkategóriája hasonló, csak a saját lakással hozzákötöd magad a bankhoz 10-20 évre, és ezzel a lakáshoz is."


A hitelnek sokkal olcsóbb a havidíja és 10-20 éven keresztül nem változik a havi törlesztő, az albérlet ára meg évente nőhet az inflációval vagy akár jobban is.


Hitelre vett lakást is ki tudod adni és a bevételből bérelhetsz lakást ott ahol akarsz vagy akár lakhatsz a szüleidnél is és jön a bevételed amiből simán fizeted a havi törlesztőt.

2017. ápr. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
Kedves utolso,mar csak azt nem ertem,miert nem veszi meg a bank maganak egesz Budapestet,hiszen csak ki kell adnia es döl a le:DDD
2017. ápr. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!