Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkanélküli segélyt mindenk...

Gábor19... kérdése:

A munkanélküli segélyt mindenképpen az utólsó 3 hónap szerit számolják ki?

Figyelt kérdés

Kb 7 hónapja munkahelyet váltottam de itt csak kisegítő dolgozóként csak heti 10 órába voltam bejelentve.

Elötte fő állásban gyárban dolgoztam. Ha most el küldenének a munkahelyemről akkor azt meg lehetne oldani hogy a gyári bérem szerint határozzák meg a segélyt?



2017. ápr. 28. 12:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem az utolsó 3 hónapot nézik.

"Az álláskeresési járadék összegét a kérelem benyújtását megelőző négy naptári negyedévben az érintett jogviszonyokban elért - a vállalkozói jogviszony esetén a megfizetett - munkaerő-piaci járulék alapja (a továbbiakban: járulékalap) havi átlagos összegének alapulvételével kell kiszámítani. Abban az esetben, ha a nyilvántartásba vétel későbbi időpontban történik, mint az ellátás iránti kérelem, akkor a nyilvántartásba vétel időpontjától kell vizsgálni a négy naptári negyedévet. Ha az álláskereső az álláskeresővé válását megelőző négy naptári negyedévben több munkaadóval állt munkaviszonyban, vagy több vállalkozói tevékenységet is folytatott, vagy munkaviszonyban állt és vállalkozói tevékenységet is folytatott, az álláskeresési járadék összegét valamennyi munkaadónál, illetőleg vállalkozói tevékenysége során elért átlag járulékalap alapulvételével kell kiszámítani"

2017. ápr. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!