Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyi dilemma, baj hogy...

Munkahelyi dilemma, baj hogy elvállaltam ezt a munkát? Rosszul fogok járni? (bejelentés, tb) inkább mondjak fel? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés

Munkahelyet váltottam, mert a régi helyen már semmi fejlődési lehetőség nem volt és nem tetszett. Ott normálisan be voltam jelentve a béremre, bankszámlára utaltak stb.

Elvállaltam egy munkát, mert nagyon jó lehetőség, rugalmasabb és rengeteg új dolgot tudok tanulni.

Bevagyok jelentve 8 órában itt is de csak a fizetésem felére (minimálbér felett kicsivel 140 bruttora) Illetve itt kézbe kapjuk a fizetést, nem bankszámlára. Átverni biztosan nem fognak, és tetszik is a környezet ezek a dolgok csak a hátulütők. Van 3 hónap próbaidőm, szerintetek felmondjak azalatt inkább és keressek 100%-ban korrekt céget?



2017. ápr. 28. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:
12%
Most 8 órára vagy bejelentve de csak a fizetésed felére, magyarul 8 órát kell lenyomnod de csak 4 órára vagy hivatalosan bejelentve a különbözetet pedig feketén kapod? 4 órás műszak maximum annak jó akinek letiltása van így keveset vonnak le tőle de kérdezz rá hogy a TB-det fizetik-e vagy sem, mert vannak olyan helyek ahol 4 órára jelentenek be valakit és a TB-t fizetik, de van ahol nem, mert csak 6 órás bejelentésnél kötelező TB-t fizetnie a cégnek. Meg ugye itt 2 év munkaviszony csak 1 évnek fog számítani, meg ha nyugdíjba akarsz menni akkor megfogod bánni mert csomó éved elúszik majd. Meg az sem mindegy, mert ha egyszer lebetegszel hosszabb időre akkor nagyon megfogod szívni mer táppénz az nuku. Vagy egyezz meg velük, vagy keressél mást.
2017. ápr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
8 órára vagyok bejelentve 140 bruttora. ezen felül kapok feketén pénzt még.
2017. ápr. 28. 14:22
 3/3 anonim ***** válasza:
79%

Tök mindegy, hány órára vagy bejelentve, minden munkaviszonyos napod egy nap szolgálati időnek számít. Munkaviszony esetén - függetlenül a munkaidőtől - tb. szempontjából biztosítottnak számítasz, tehát erre sincs gondod.


A különböző ellátások (tp. stb.) igénylésénél a bruttó béred veszik alapul, tehát ilyen formán kevesebbet fogsz kapni, mintha 250 ezerre lennél bejelentve.

Ha Téged ez nem zavar, akkor én ezt a felállást nem érzem problémásnak semmilyen szempontból sem.

Államtól sokra ne számítsál, a "plussz" pénzből pedig gyűjtögess!

2017. ápr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!