Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rendkívüli felmondáshoz ez...

Rendkívüli felmondáshoz ez elég indok?

Figyelt kérdés
A próbaidőm letelt, és határozatlan idejű a szerződésem. Bejelentettem a főnöknek, hogy kaptam egy jobb álláslehetőséget. Erre eléggé kiakadt és azt mondta, hogy húzzak a f@aszba, és hogy birka vagyok, ezt 3 munkatársam előtt tette. Én már nem akarok így bemenni dolgozni ezek után, és nem akarom azt se, hogy valami jogi következményei legyenek annak ha nem megyek be. Tudnátok segíteni? :/
2017. ápr. 28. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán látom az indokot megfogalmazva, de ha az "így már nem akarok" lenne az nem hiszem, hogy elég lenne a rendkívüli felmondáshoz. Szerintem adj be rendes felmondást és közöld személyesen, hogy nyitott vagy egy közös megegyezésre, amennyiben nem tartanak rád igényt.
2017. ápr. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Így van: felmondás beadása írásban, majd rávenni a felmondási idő eltekintésétől, közös megegyezéssel távozás.

Az, hogy Te találtál egy jobb munkát, abszolút nem indok a rendkívüli felmondásra. És az sem, hogy hogy beszélt Veled - ha erre gondoltál...

2017. ápr. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szóval, ha a személyhez fűződő jogokba belerondít, az még nem elég. hm..
2017. ápr. 28. 15:40
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt megtalálod részletesen az okokat - ez nem az...

Ráadásul aligha hiszem, hogy ha perre kerülne a sor, be tudnád bizonyítani a dolgot. Nem tartom valószínűnek, hogy a 3 munkatársad bíróságon tanúskodna a munkáltató ellen...

Normál felmondással simán elmehetsz (2-es vagyok)

2017. ápr. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Oké. És az esetleg, hogy a túlóráim február óta nincsenek kifizetve? Ezt tudom is bizonyítani.
2017. ápr. 28. 16:33
 6/10 anonim ***** válasza:
13%

személyhez fűződő jogok...

Amikor a hülye okoskodik...

2017. ápr. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jé egy troll. Állítsuk meg a trollokat 2017!
2017. ápr. 28. 21:13
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

2,4 vagyok és bocs, kérdező, tegnap - rossz szokásomhoz híven - elfelejtettem belinkelni azt az oldalt, ahol részletesen taglalja a rendkívüli felmondás okait.


[link]


Nem a túlóra nem kifizetése sem tartozik ebbe, mert az nem egy olyan szándékos és súlyos kötelezettségszegés, ami miatt a munka folytatása lehetetlenné válik. Meg aztán arra mondhatja esetleg a munkáltató, hogy negyedéves/féléves/éves munkaidő keretben dolgozol, majd kiadja szabadnapban stb.


Ezek mind a rendes felmondás okai lehetnek, de rendkívülié nem.

2017. ápr. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A második bekezdésben ott van a magatartás. Úgy nem lehet dolgozni, hogy húzz a faxba te birka és stb szavakkal illet. Szerintem.
2017. ápr. 29. 11:11
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem, az nem erre vonatkozik - és erre írtam, hogy még ha így is lenne és ha ezt írod indokként és utána beperel a munkáltató az őt ért kár miatt, akkor nem fogod tudni bebizonyítani az igazad, mert aligha fog a 3 kolléga tanúskodni melletted.
2017. ápr. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!