Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri egyáltalán az embernek...

Megéri egyáltalán az embernek ennyiért dolgozni?

Figyelt kérdés

Eléggé elkeserített, amit ismerőseimtől hallottam. Barátnőm most váltott munkahelyet, 8-tól dolgozott..és majd leesett a székről, mikor megtudta, hogy csak 41.000 Ft fizetést kapott! Persze meg is magyarázták neki: levonások, adó, próbaidő alatt nem jár a pótlék, az első hónapban a MÁV bérletet sem támogatják..stb..Könyörgöm, 22E Ft-ba kerül neki csak hogy bejár minden nap dolgozni, 40.000 Ft manapság egy fűtésszámla!! Döbbenet...

Egy másik kedves ismerősöm szakrendelőben dolgozik, asszisztensként, ő 66.000 Ft-ot visz haza havonta, gyalázat...Kérdem én! Nem annak van igaza, aki elmegy munkanélkülire és még többet is kap ennél, és otthon maradhat a gyerekekkel, vagy vállal fekete munkát??? Ezért tanultunk ennyit??


2008. okt. 14. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:
25%
a minimálbér nettója 77000 Ft, akkor miért ilyen keveset kap?
2008. okt. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne haragudj, hogy belekotnyeleskedek, de munkaügyis vagyok.

Ha jól érettem, vidékről jár be a párod dolgozni?

Pontosítanál?

Sok dolgozó nem tudja, hogy a munkáltató köteles utazási hozzájárulást fizeti, ha a munkavállaló a munkavégzés helyének közigazgatási határán kívül lakik, és oda akár naponta, akár hétvégére hazautazik. Elszámolás ellenében a hozzájárulás a 2. osztályú vonatjegy, illetve távolsági autóbuszjegy árának 80 százaléka.

Tehát ez kötelező!

Nincs olyan, hogy első hónapban nem támogatják! Kutya kötelességük!

Ha segítség kell, vagy még van kérdésed, írj!

Nem tudom elképzelni, hogy ezt hogy papírozták le...

2008. okt. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy munkanélküli csak akkor kap többet, ha előtte dolgozott magas fizetéssel.

Gyalázat, hogy minimálbérként 50-60 ezert ka az ember, de badarság azt állítani, hogy jobb, ha az ember "elmegy" munkanélülire.

mellesleg szerinted azt ki fizeti ki? a többi szintén keveset kereső ember az adójából!

2008. okt. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!