Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Logisztikai ügyintéző és...

Logisztikai ügyintéző és szállítmányozási ügyintézőnek FOSZKkal el lehet helyeszkedni?

Figyelt kérdés

Logisztikai mérnök diplomások mennyire részesülnek előnyben? Diplomát nem tudnám megszerezni, mert nem az alapszakhoz szükséges tárgyakból érettségizek.Fizika miért kell egyáltalán hozzá? (Semmit nem tudok semmit fizikából) Matekból stabil hármas vagyok.

Angol, német középfokú nyelvvizsgám meglesz.



2017. máj. 1. 07:21
 1/3 anonim ***** válasza:

El lehet, a mérnökök teljesen mást csinálnak mint a logisztikusok, nem lesz verseny velük.. azert kell hozza fizika ész matek mert mérnöki szak, 3-as matek is iszonyat kevés.

A logisztikai ügyintéző nem azt csinalja mint a mérnök. A nyelv ennél a szakmánal előny es az, ha szeretsz (de legalábbis nem irtózol) a telefonalastol.

A fuvarszervezo (logisztikus) fuvarokat szervez, van egy rakomány amit x összegért el kell juttatni A-bol B-be, o pedig keres egy fuvarost aki ezért az összegért vagy alatta vállalja es megbízható, leszervezi hol kell felvenni es lerakni a fuvart es csa. Keresi a következő fuvarhoz az embert..

A mérnök mérnöki megoldásokon dolgozik ideális esetben, vagy üzemeltet... Amire nekem van rálátásom ott a mérnökök szortert terveznek es futószalagot fejlesztenek, jobb automatizalas, optimális elagaztatas stb..

2017. máj. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy el lehet vele helyezkedni, de nehéz, főleg tapasztalat nélkül, na meg attól függ, hogy merre laksz. Az elsőnek igaza van abban, hogy az ügyintéző mást csinál, mint egy mérnök, tehát Budapesten könnyebben találsz vele állást, mert sok a munka, így a mérnök végzettségűeknek is van miből válogatni. Azonban vidéken ez nem feltétlenül van így. Nekem is van egy FOKSZ-os pénzügyi és számviteli ügyintézői végzettségem, azonban vidéken (Komárom-Esztergom megyében és Győrben) hiába kerestem vele állást, mivel jelentkeztek az ügyintézői pozíciókba munkahiány miatt olyanok is, akiknek van diplomájuk, így őket előnyben részesítették. Után elkezdtem egy Bsc szakot, így is csak gyakornoknak sikerült bejutnom egy nagyobb céghez, az sem a FOKSZ-nak köszönhető. Azt láttam, hogy az említett cégnél a logisztikán és a pénzügyön is mindenki diplomával rendelkezett, még az ügyintéző is. Sőt, az ügyintézők rendszerint 30-as, diplomás nők, akiknek van diplomájuk, de mellettük ott vannak a gyerekek is már, így nem tudnak/akarnak komolyabb, diplomás pozíciót bevállalni, mert az több felelősséggel, munkával és idővel járna.

Nekem az a tapasztalatom, hogy a FOKSZ-ot a cégek sokszor nem veszik figyelembe, sőt mivel ez nem olyan régóta létezik, így azt se tudják mi ez.

Jelenleg Budapesten keresek állást, itt sem tudják mi az a FOKSZ, de legalább ahol középfokú végzettséget kérnek, oda jó ez is.

2017. máj. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mindenkeppen Budapest es kornyeken keresnek allast, koszi a valaszt :) meg amire kivancsi lennek, az kulfold. Ott mennyit er?
2017. máj. 3. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!