Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha április 4-én szűnt meg a...

Ha április 4-én szűnt meg a munkaviszonyom (ekkor már szabadságon voltam), akkor hogyan számítják ki arra a hónapra a fizetésemet?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat előre is.
2017. máj. 4. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha szabadságon voltál, akkor ezekre a napokra távolléti díj jár.

Gondolatolvasó nem vagyok, azt nem tudom, egy napot se dolgoztál-e, volt-e megváltandó szabid...

2017. máj. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Március végétől szabin voltam, mert nem akarták kifizetni, ezért annyival meghosszabbították a munkaviszonyomat. (Mondjuk nem értem, ez mire jó nekik.)

Tehát április 1-2. hétvége volt, 3-4. pedig szabi. AZon felül szabadság nem járt.

És a távollétet hány napra számolják: kettő vagy négy?

2017. máj. 4. 20:33
 3/5 anonim ***** válasza:

"nem akarták kifizetni"...


Mindenféleképpen "megkapod" valamilyen módon. Ha nem szabadságmegváltásként, akkor a letöltött szabadságod alapján kifizetett távolléti díjként.


Április 04-én nem szűnhetett meg a munkaviszonyod, ha szabadságon voltál alatta.


Én a leírásodból arra tippelek, hogy kiadta a munkáltató az időarányosan járó szabadságos napjaidat. Az utolsó szabadságos nap lesz a munkaviszonyod utolsó napja is. A szabadságra pedig jár bérezés.


Időarányosan járó munkabért időarányosan számolunk.


Tehát ha Neked mondjuk 1 hónapra járó bruttó béred 100 ezer forint, és abban a hónapban 22 munkanap lenne, de Te időarányosan 2 munkanapnak megfelelő időt töltöttél el a cégnél, akkor a 100 ezer osztva 22 munkanap x 2 munkanapnyi jövedelem lesz az időarányos béred bruttó összege.

Nagy vonalakban ennyi, de nem mindegy, hogy órabéres vagy havi béres stb. vagy. A logika viszont ugyanaz/hasonló.

2017. máj. 5. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.

Március 21-én szűnt volna meg a munkaviszonyom, de pár nappal előtte a főnököm bejelentette, hogy "ó, a szabadságról meg is feledkezett" (?), a szabadságot is ki kell venni, nem tudják amúgy kifizetni, ezért a megmaradt szabadságom napjaival meghosszabbították a munkaviszonyomat, így lett belőle április 4.


Az nem volt világos, hogy hány napra osztják az egy hónapot (30,31, 22 :) ), és ennek alapján hogyan fizetnek, szóval köszönöm a válaszod. :)

2017. máj. 5. 10:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Szívesen. Így akkor még jobban is jártál, mert több lett a szolgálati időd, mintha márciusban szűnt volna meg a munkaviszonyod.

Egyébként a főnöknek nem mindegy, hogy szabadságmegváltásként, vagy kivett szabadságként fizeti ki ugyanazt az összeget? Ezt nem is értem. Valamit nagyon "benézett", mert semmivel sem járt jobban, csak Neked okozott előnyt vele.

2017. máj. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!