Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vajon mit kéne elérnem, hogy...

Vajon mit kéne elérnem, hogy diákmunkáról átvegyenek rész/főállásba?

Figyelt kérdés
Egy cégnél dolgozom diáknél mint pénzügyi gyakornok, viszont a diákbér édeskevés, valamint ezévben megszűnik a jogviszonyom is. Mivel eddig nagyrészt csak ilyen "kamu melókat" csináltattak velem, aligha szereztem gyakorlatot, ám a cég és a környezete nagyon szimpatikus, és munkaerő hiányban szenvednek. Mit tehetnék, hogy úgy döntsenek, átvesznek gyakorlat és tapasztalat nélkül? Az nem lehetséges esetleg, hogy átvesznek, és szép lassan belejövök (tanfolyamok, betanítás)?

2017. máj. 7. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Odamész a felettesedhez, és ugyanilyen szépen elmondod ezt neki. Ez kezdetnek elég jó lenne.
2017. máj. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt igen, nem ártana beszélni a főnököddel, mert ha nem szólsz, nem tudják, mit szeretnél.

Én is így voltam, azzal a különbséggel, hogy nekem még fél évig volt jogviszonyom, de főállásban akartam már dolgozni. Azt mondták, hogy nem lehet, létszám stop, blablabla, várjam meg, amíg lejár a jogviszonyom és akkor majd talán lesz valami. Elkezdtem állást keresni, fel is vettek az egyik konkurenciához. Amikor mentem a főnökömhöz, hogy felmondok, mert felvettek máshova, akkor már hirtelen nem volt létszám stop, és 2 hét múlva volt főállású ajánlatom...

2017. máj. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Második, te mit dolgoztál? Gondolom, utána már nem maradtál ott. :) Holnap beszélek a főnökömmel én is.
2017. máj. 10. 20:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Marketinges vagyok. Maradtam egyébként addig, amíg le nem diplomáztam (fél évet kb), aztán lett egy jobb lehetőség.
2017. máj. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!