Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 29 éves pályakezdő gyógyszerész?

29 éves pályakezdő gyógyszerész?

Figyelt kérdés

A történetem egyszerű gyermeket szültem halasztottam az egyetemet, most 23 éves vagyok gyógyszertári asszisztens okj-n. Nem terveztem belevágni, de megtetszett, az érettségim jól sikerült kémia volt a szabadon választottam de csak közép szinten. Jövőre kéne leraknom egy emelt bioszt, de biztos vagyok benne hogy menne.

Az egyetlen ami aggaszt hogy 24 lennék mire elkezdem az egyetemet, 29 mire végzek vele. Két nyelvvizsgám van (pontosabban a másodikat a nyáron teszem le ezt már gyógyszerészi szaknyelvin (az okj miatt is ilyenen rakom le)) de ha lesz rá lehetőség szívesen tanulnék nyelveket az egyetemen is.

Mennyire lenne esélyem így elhelyezkedni?

Illetve aki ezen a vonalon tanul, mennyire tudnék akár részmunkaidőben szakmába vágón az okj-val munkát végezni?



2017. máj. 11. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Ha 29 éves korodig csak tanulnod kell és eltartanak, akkor az mázli, akkor mind1.


Egyébként ha felnőtt vagy, meg kell élned, akkor elkezdesz dolgozni az okj-s szakmádban ha találsz melót és mellette egyetem (ha van belőle levelezői v ilyesmi). Így mire végzel a sulival addigra munkatapasztalatot is szerzel a szakmádhoz közelebb és nem csupasz seggel indulsz neki a munka világának.

2017. máj. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nincs belőle levelező, csak nappalin indul.

Esetleg egyéni tanrendet kérhetek, ami vizsga alól nem ment fel, csak nem kell úgy látogatnom az órákat. Viszont nem tudom hogy ezt mennyire adják meg, nyilván különösen indokoltnak kell lennie.

Ha minden kötél szakad, akkor igen el tudnának tartani amíg tanulok, de tényleg szeretnék mellette dolgozni pont a tapasztalatszerzés miatt. Csak nem tudom mennyire sűrű egy gyógyszerész órarendje, mennyire fér bele az időbe.


(teszem azt ha gazdasági szakra mennék ott van duális képzés illetve tudom hogy van idő mellett dolgozni is ha akar az ember, de duális biztos hogy nincs gyógyszerészetin)

2017. máj. 11. 13:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha csak középszintű kémiád van, akkor kell abból is emeltet tenned.
2017. máj. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Valóban, ezt eltévesztettem. Mindenesetre a kémia emelt sem ijeszt meg különösebben, középszinten 90% felett teljesítettem, igaz hogy a kettő nem ugyanaz a szint, de fel lehet készülni rá. Nem gondolkoznék a gyógyszerészetin ha ettől tartanék :)

Tényleg csak a korom miatt félek belevágni..

2017. máj. 11. 18:43
 5/6 anonim ***** válasza:

A kor nem hátrány, viszont a gyermek igen. Vagy anya nélkül nő fel a pici, vagy nem végzed el vállalható időn belül a képzést. Ez nem az a szak, ahol belefér a gyermeknevelés. Egyéni tanrendet nem kérhetsz, lévén, hogy képzésünk 70%-a gyakorlatokból áll, szóval még ha az előadások látogatása alól fel is mentenek, a gyakorlatokra kénytelen lennél bejárni, tömbösíteni 5-6 órás gyakorlatokat nem lehet.

Időben még talán beleférne a gyereknevelés mellett, de hidd el, nagyon sokat kell tanulni folyamatosan, év közben is, és a pihenésre szánt időd is a gyermekedre kéne szentelned, egy félév alatt idegroncs lennél... Én gyermek nélkül is az vagyok.

Én a helyedben nem vágnék bele. De ha mégis belevágnál, akkor ne hagyd, hogy megtévesszen az első év. Az mindenhol nagyon könnyű. Másodévtől egyetlen vizsgaanyag lesz akkora, mint az egész első év összes tárgya. Szóval ha elsőben is kimerültél, akkor mindenképpen hagyd ott, amíg nem kellene visszafizetned milliókat.

Minden jót!


- egy szegedi gyógyszerészhallgató

2017. máj. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolóval teljes mértékeben egyet értek. Ezt gyerek mellett végezni lehetetlen , én így is örülök , hogy túlélem. Illetve igen az első év tényleg csak a jéghegy csúcsa.

Jah és ez mind szép és jó , hogy te ennyire biztosra veszed , hogy 5 év alatt elvégzed. Viszont mi 80-an kezdtünk , és 30-an végezzük el 5 év alatt.


Üdv.: V. éves debreceni gyógyszerészhallgató

2017. júl. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!