Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy a rokkerekn...

Miért van az, hogy a rokkereknek csak kevés része végez szellemi vagy vezetői munkát, jelentős részük az építőiparban vagy más fizikai illetve alkalmazotti munkát végez?

Figyelt kérdés
Borítékolható-e vajon, hogy jó eséllyel a rokker kultúrát preferáló gyermek hasonló sorsra jut mint ami megfigyelhető a társadalomban ma is ?

#munka #életmód #fizikai munka #melós #agymunka #nem vezető #kevés vezető
2017. máj. 17. 17:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Ez nem igazán olyan amit csak úgy rá lehet aggasztani bárkire is. Nem egy olyan embert ismerek, aki szereti a rockot, és szellemi munkát végez. Ismerek olyat aki a popzenét részesíti előnyben, de mégis fizikai munkás, és fordítva... rengeteg ember van, és csak a zenei ízlésből erre nem feltétlenül lehet következtetni. Viszont ami állítás talán igaz lehet, az, hogy aki szereti a zúzósabb zenéket fizikailag aktívabb életet él, ahogy észre vettem, de ez nem egyelő azzal, hogy fizikai munkás.

Én pl. szeretem a rockot, és a metált, mégis szellemi munkás vagyok.

2017. máj. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Az ismeretségi körömben van két black metal fan szoftverfejlesztő és egy punk rock bandában játszó rendszergazda. Szóval én nem ismerek személyesen, fizikai munkát végző rockert.
2017. máj. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Vannak szellemi munkát végzők is. Csak ha mondjuk egy irodában dolgozik, ahol dess code van meg minden, akkor ugyanolyan "kulturáltan" néz ki, mint mindenki más, és nem mondod meg róla, hogy rokker. Ismerek programozó rokkert, nagyon profin külön tudja választani a melót a magánélettől.
2017. máj. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

belinkelnéd azt a hiteles forrást, ahonnan ezt a statisztikát szedted? (amúgy rokker szó nincs)



amúgy szerintem az irodánk (mérnökök) 75 %-a rocker...a menedzserünk helyettesének saját együttese is van :D ;)

2017. máj. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Nos én pl. egyetlen melós rockert sem ismerek.


3 haverom rocker, mind3-an szellemi munkát végeznek, kollégám rockzenekarban gitáros, nagy multinál elemző..

2017. máj. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Én ismerek melós rokkert és nem melós rokkert is, szóval szerintem egyáltalán nem borítékolható.
2017. máj. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez a felvetés nagy butaság. Nyilván aki magas pozícióba kerül, az már nem acélbetétesben és Metallica pólóban jár dolgozni, de attól az autóban még rockot hallgathat és járhat koncertre, stb.

Mindenkinek annyi a világ, amennyit lát belőle, ha a saját ismerettségi körömből kell megítélni őket, akkor jól járna a társadalom velük, mert belőlük informatikus, gépész, tanár lett. Főiskola alatt eljártak esténként kocsmázni bandában, de ugyanúgy tanultak is együtt és a nagy átlagnál jobb eredményeik voltak.

2017. máj. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

A zenei ízlésnek nem sok köze van a szellemi adottságokhoz.


Nem mellesleg nekem egy vagon ismerősöm van, akik "rokkerek" voltak vagy mai napig azt a stílust képviselik és egyetemet végzett, intelligens emberek.

2017. máj. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Fatal_3rror_ ***** válasza:
Nem mellesleg az építőipar manapság 90%-ban cigányokból és ukrán munkásokból áll, azok inkább mulatós meg cigányzenéket hallgatnak.
2017. máj. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi köze van a zenei ízlésnek a munkához, de ennyi erővel több becsületesebb rockert ismerek mint akik a mulatós zenét imádják, na micsoda összefüggés...
2017. máj. 18. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!