Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri jogi egyetemre menni?...

Megéri jogi egyetemre menni? Igaz az hogy a jogászok mind jól keresnek?

Figyelt kérdés

2017. máj. 20. 12:59
1 2
 1/18 EagleHUN ***** válasza:
56%

Nem mind, mert már túltelített a "piac", és minden sarkon ügyvéd terem...és így annyira már nem éri meg.

Másrészt ekkora politikai ellenszélben nagyon nehéz érvényesülni.

Azaz ha neked valóban magas az igazságosság érzeted, de a politika olyan tv. hoz amelyek igazságtalanok és még emellett is kivételezőnek és részrehajlónak kell lenned feléjük és a haverjaik felé, különben ellehetetlenítenek.

Ilyen körülmények közt ha valóban igazságra és annak szolgáltatására vágytál pályaválasztáskor 1-2 év munka után kb hánynod kell majd a rendszertől is és magadtól is ha tükörbe nézel, vagy otthagyod a pályát vagy külföldön folytatod.

Magyarországon jelenleg csak jogszolgáltatás van igazságszolgáltatás rég nincs!

Ennek ellenére nem akarlak lebeszélni róla, mert szükség lenne nagyon jó és igazságos szakemberekre hogy ez változzon. Csupán figyelmeztetni akartalak, nagyon nehéz lesz ezt tényleg végigvinni és megváltoztatni a rendszert, csak sokadmagaddal sikerülhet!


Jól keresni akkor fogsz ezzel a szakmával, ha nagyon jó vagy, vagy ha "lefekszel" a politikai érdekeknek.



Továbbá még egy buktató hogy a Jogi az bölcsész kar. Ha kiesel valamiért a jogászok közül milyen más bölcsész ágra tudnál átmenni ami használható is, és nem a McDonaldsban?


Nem vagyok jogász még csak közel sem állok ehhez a szakmához. Viszont szeretek ezzel a témával foglalkozni hobbi szinten, tv. olvasgatok stb. Gondolkodtam már hogy második szakmám lehetne ha továbbképezném magam. :)

2017. máj. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Carragher_x ***** válasza:
100%

"Megéri jogi egyetemre menni?"

Elképzelhető.


"Igaz az hogy a jogászok mind jól keresnek?"

Nem.

2017. máj. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
14%
Jol keresek, de a szakmamban csak 51 sikertelen allasinterjum volt eddig, erotikus munkat vegzek.
2017. máj. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%
én pályakezdő jogász vagyok és nettó 300 ezer ft a fizetésem. az összes jogász ismerősöm jól keres
2017. máj. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Kedves utolsó! Hol tartasz a "pályakezdő" jogaszkodasban? A három eves gyakorlati időt töltöd, aztan szakvizsga? Hol dolgozol jelenleg?
2017. máj. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
36%
idén végeztem az egyetemen, jelenleg egy multinál dolgozok, fél év múlva pedig még nő is a fizetésem
2017. máj. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%

Értem. Fővárosban vagy vidéken?

Valamint a pozíciót mennyire protekcionalisan sikerült szerezned?

2017. máj. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
32%
nem volt protekció, jó vagyok, ennyi
2017. máj. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%

Ja ertem. Sztem kamu vagy, de mindegy. A helyek nagyjából protkosak, 300.000 nettóval kb 0 tapasztalattal ha igaz is, max a főváros, ott meg aztan lehetsz akármennyi jo, gondolj mar bele, ha en fel szeretnek venni vkit, nyilván a rokonomat, vagy a haveromnak a nem tudom kicsidajat fogom felvenni, mert ezek a helyek protkosak. Lehetsz te akármennyire jo is, hat meg, h növelik a fizetésed. 1 ev tapasztalattal szeretnel 500.000ft fizetést ugy, h te senkit nem ismersz csak jo vagy?


Sok sikert!

Az állításom pedig onnan sikerült leszűrni, hogy nem valaszolsz teljeskörűen a kérdésemre, ami jogasztol ciki, a masik meg, h nem normalis hangnemben írod a fel valaszt.

2017. máj. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
43%
ok, gondolj amit akarsz
2017. máj. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!