Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pénzügy-számvitel ÁLLÁSINTERJÚ...

Pénzügy-számvitel ÁLLÁSINTERJÚ! Mit kérdezhetnek?

Figyelt kérdés

Elképesztően gyér volt a képzésünk. Alig tudunk valamit és a tanáraink iskolánk ezt tudták nagyon jól, mégis megadták a bizonyítványt. Mindig azt mondogatták, hogy majd úgyis az első munkahelyen fogjátok megtanulni, az ottani könyvelőprogram segítségével. Én annyira félek, attól, hogy elém raknak valamit és nem fogom tudni megoldani, mert semmit nem tudok, a papírom mégis megvan. Ez oltári nagy égés.


Valóban kitanítanak rendesen a munkahelyen? És ha elrontom? Felügyelik amit csinálok?



2017. máj. 22. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1. A munkahely nem iskola, az biztos, hogy elmondják, amit csinálnod kell, mit és hogyan, és mire figyelj nagyon, de kb. ennyi. Első nekifutásban egész biztos, nem fognak beültetni a könyvelő programba!!! Erősen kétlem, hogy megtennék, majd ha már látják, mennyire vagy ügyes, vagy béna...

2. Azt feltétlen mondd meg, ha rákérdeznek, hogy még nem dolgoztál könyvelő programmal. Mindenképp kérdezd meg, hogy ők melyik könyvelő programot használják?

3. Net-ről letöltöd az otthoni gépedre a program demo-ját ingyenesen használható változat.

2017. máj. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nagyon változó. Van, ahol semmi szakmai felvételi nincs, oda én nem mennék.

Általában telefonszámla kontírozását, bérfeladást, bérszámfejtést, egy egyszerű áfa-bevallást szoktak kérni. Nem porgramban - kézzel.

2017. máj. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%

Ha nem tudsz semmit, akkor talán tanuld meg először...


Amúgy meg, hogyan akarod elvárni azt, hogy "kitanítsanak", ha nem tudsz semmit és ezért valszeg fel sem vesznek?


Mindegy, a kérdésre válaszolva, kérdezhetik az általános dolgokat, plusz ami a munkaköri leírásban van, plusz ami eszükbe jut.

2017. máj. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy miújság van a szövegértéssel, de úgy látom nem megy. :) :) :)


Mint írtam is, az összes tanárunk ezt mondta, hogy majd úgyis a való életbe tanuljuk ki igazán a szakmát. 2. hogy tanuljam meg ha tanítanak meg rá? Leadták az anyagot ugyan, de 20 emberből 19 nem vágja az egészet, az az egy meg csak azért, mert az anyja könyvelő.


Nem is értem miért kell magyarázkodom itt GYK-n állandóan.

2017. máj. 22. 20:48
 5/11 anonim ***** válasza:
28%

Nincs baj a szövegértéssel, de ha elvégzel egy ilyen humbukk -valszeg- okj-t, mint amit említettél, az még nem azt jelenti, hogy nulla tudással hátradőlve kapkodnak utánad a munkáltatók.

Így ha csakugyan akarod, akkor megtudod tanulni másik képzésen.

2017. máj. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát hallod, egyetértek, én is ügyintéző után mentem mképesre, de ott is csak vizsgafelkészítés folyik. Ehhez képest decemberben végeztem, azonnal kaptam állást könyvelőirodában, 20 cégem van, 20 beszámolóval. Az elsőt együtt csináltuk a főnökkel, most már csak a feltöltés előtt akarja látni az anyagot. Bele a mélybe, de úszni kell. Jobb ez, mint ahol 5 évig adatrögzítesz.
2017. máj. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5, iszonyat a pénzügyi szakkézés, semmi másról nem szól, mint a vizsgázók lehúzásáról. Mondom ezt úgy, hogy minden vizsgám elsőre meglett 90% felett.
2017. máj. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok!

Ha ennyire úgy érzed, hogy nem tudsz semmit, keress rá, találsz gyakorló feladatokat, találsz kontír-tételek gyűjteményét, találsz több féle demo-programot, találsz még net-es iskolát is... ha valóban tanulni/tudni akarsz, akkor fogj hozzá, és tanulj, gyakorolj.

2017. máj. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Végre akik értik miről beszélek!!!!!


Totál lehúzás. Átlöknek, hogy menjek, persze bizonyos %-ot meg kell húzniuk...ők kifizetik a pótvizsgát. Kb. 100x kértük a tanárt, hogy legyen több óra, mert nem értjük. Akár kifizettük volna, vagy bármi, de nem....nem engedték, helyette azt mondták, hogy full hülyék vagyunk. Aki elment külön tanárhoz, annak az elmondta, hogy majd kint tanuljuk meg, egyébként pedig az oktatási rendszer nagy szar. A mi számvitel tanárunk pl leszögezte, hogx amik fent vannak a neten (pl. számvitel navigátor, stb.) azok mind szarok, mert nem megérteni kell a számvitelt, hanem bes**ggelni... Magoltuk, gyakoroltunk, de nem lett megfelelő eredmény... végén úgy döntött a suli h egész egyszerűen átrugdoss bennünket.

2017. máj. 24. 13:12
 10/11 anonim ***** válasza:
55%
Értjük, hogy nem tanítottak meg, de te is értsd már meg, hogy azzal nem leszel előrébb, hogy szidod az iskolát. Szépen ülj le, és tanuld meg magadtól rendesen, gyakorolj otthon, és máris lesz tudásod, ami alapján már fel is fognak venni.
2017. máj. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!