Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriában munkavállalásnál,...

Ausztriában munkavállalásnál, ha felvesznek és kérik az irataimat, elkérhetik az útlevelemet, mert hogy "a személyi nem elég" vagy ez illegális?

Figyelt kérdés
Menedzserek nem tudnak németül és azt is mondták, hogy ha van Anmeldebescheinigungom, azt is kérik. Eddig semmihez nem kellett se az útlevelem, se az Anmeldeb. Lehet paranoiás vagyok, csak meglepett,mert pl. Bankhoz egyik se kellett...

2017. máj. 23. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
kérhetik, ha úgy látja jónak. Anmeldebescheinigung pedig szintén kell, ha már dolgoztál és laktál kinn, kell hogy legyen, ugyanis ha 3 hónapnál többet élsz Ausztriában akkor kell az Anmeldebescheinigung. előtte a helyi önkormányzatnál leadod a Meldezettelt, majd bemész a Bezirkhauptmannschafthoz és megkéred ezt a Anmeldebescheinigung-ot.
2017. máj. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sok uniós országban elég lenne a személyi, de a külföldiek sokszor nem fogadják el, és útlevelet kérnek. Ezért is mondogatják (én is), hogy ha csak utazni mész elég a személyi, de ha dolgozni, akkor legyen útleveled, mert mindenbe beletudnak kötni. Sokat nem tudsz tenni, el kell fogadnod, hogy más országokban elvárják.
2017. máj. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket. Es errol hol bizonyosodtatok meg? Van valami weboldal, ahol van errol esetleg hivatalos informacio? Amugy van mar Anmeldebescheinigungom, szerencsere az mar megvan, az utlevelem pedig juliusig jo.
2017. máj. 23. 23:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem utlevelet nem vagy koteles kivaltani az EU-n belul. En 3 eve elek Nemetorszagban, mindent eltudtam intezni szemelyi igazolvannyal. VAGY utlevelet, VAGY szemelyit kertek eddig mindenhol, de sehol sem volt kotelezo az utlevel.
2017. máj. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
amugy meg a leghitelesbb forras: [link]
2017. máj. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most kiderült, hogy Strafregisterbescheinigungot is kell nekik adni. Mar elinteztem es lefenymasoltak a dolgokat, de szerzodes csak következo heten lesz. Csak azert kerdeztem, mert eddig mas egyszerubb munkanal (meki pl) Sem utlevel Sem anmeldebescheinigung Sem pedig ez a priuszos papir nem kellett. Gondolom ok csak ovatosabbak.
2017. máj. 24. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!