Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki szeretnék jutni Amerikába,...

Ki szeretnék jutni Amerikába, ilyen feltételek mellet van rá bármi ráció?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idén érettségizek, (21.-én). Nincs különleges szakmám, egyetemi dolgom. Teljesen átlagos érettségim van csak. Egy eléggé stabil angollal. (90%+ írásbeli). Nincsenek hatalmas elvárásaim, terveim. A munka nagyjából mindegy, csak meg tudjak élni egy átlagos életszínvonallal.


Szóval összefoglalva a kérdésem annyi lenne, hogy van rá bármi esély, kilátás, hogy ezen körülmények között kijussak Amerikába, mint legálisan dolgozó külföldi? Tekintve, hogy nem vagyok se híres tudós, se elismert a szakmámba (ami nincs, de mindig ezt mondja mindenki...).

Nem vagyok még olyan idős, hiszen csak 19 éves vagyok, szóval előttem azért még eléggé sok minden ott van. Tovább tanulni nem szeretnék, mivel sajnos jelenleg többet számítana nekem egy kis "élet", mint még jó pár év szenvedés különböző iskolákban.

Ha esetleg valaki leszólni szeretne, hogy mekkora gyökér és etc. vagyok, légy oly szíves és ne tedd.


Nagyon köszönöm, hogy elolvastad és esetleg válaszolsz is a kérdésemre :)

(19f)



2016. jún. 16. 07:41
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

Turistaként, vagy vízum lottóval.


Ha legálisan szeretnél kint dolgozni, akkor ezekkel a paraméterekkel nagyon kicsi esélyed van rá, gyakorlatilag azzal számolnak, hogy kint is azt a tábort gyarapítanád, ami nehezen talál munkát, nem tudja megtartani hosszú ideig, és összességében a társadalomnak kellene időről időre a zsebébe nyúlnia érted ilyen vagy olyan formában.

2016. jún. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod :)


Találtam már munkát, csak nem biztos, hogy legális, amitől nagyon félek. Ha jól tudom, akár ki is tilthatnak az egész országból, ha egyszer elkapnak. Ezzel a 14 éves korom óta "dajkált" álmomat egy életre elfelejthetném. Mondták páran, hogy van kint néhány magyar, aki tud segíteni pár dologban, mint például zöld kártyát szerezni. Fogalmam sincs. El szeretnék menni egy olyan helyre, ahol önállóan, szerény, átlagos körülmények között fent tudom magam tartani és egy önálló életet tudnék folytatni. A cégről, amit néztem ők eléggé sok magyart foglalkoztatnak kint, szerintem elégé kellemes bérért (min. 1900$) Egy szállodai munka, mint takarító... Nem erre akartam szánni az életem, de valahogy el kell kezdeni. (itt a honlapjuk [link]

2016. jún. 16. 07:54
 3/6 anonim válasza:
Ha még itthon megpályázol egy állást és elnyered, akkor kapsz munkáltatói vízumot. Szerintem egyébként sem szerencsés csak úgy neki indulni az ismeretlennek, aztán majd lesz ami lesz.
2016. jún. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Nem sok veszíteni valóm van, de azért egy börtönbe nem szeretnék ücsörögni illegális bevándorlás miatt 19 évesen egy idegen országban, ahol ezt eléggé durván veszik a terrorizmus miatt.
2016. jún. 16. 16:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Én annyit tudnék mondani, hogy a dolgok nem mindig úgy alakulnak, ahogy az ember képzeli / szeretné! Ergó ahhoz, hogy elérd a célodat, lehet, h olyan dolgot is kell csinálnod, amihez éppen nincs kedved (vagy legalábbis most ezt gondolod). Azt írod, nem szeretnél már tanulni. Pedig az egyik legkönnyebb dolog kijutni az USAba tanulni (középsuli, egyetem). Persze ehhez ösztöndíjra kell pályáznod itthon, ami mondjuk fedez kint bizonyos költségeidet. Ezzel a megoldással ki is jutsz és lesz egy kinti végzettséged is, amivel könnyebben kint is tudsz maradni később, ha úgy döntesz. Ez a megoldás nyilván nem lesz ingyen, de kijutsz. Sajnos semmi sincs ingyen, kijutni sem. Kint a diák vízum mellett asszem lehet valami keveset dolgozni is legálisan (de ez nem biztos...nézz utána) persze ez nem jelenti azt, hogy majd lesz is rá időd. Szerintem csak legális dolgokban gondolkodj, túl fiatal vagy még ahhoz, hogy egy életre elásd magad. :)

Másik dolog, hogy akit én eddig láttam és ki akart jutni az usába, nem csak álmodozott, hanem tényleg komolyan is gondolta, az mind kint van / volt / kijutott. Ha neked ez tényleg nagy álmod, te is ott leszel előbb-utóbb, nem féltelek ! :D lehet, csak ki kell várni az alkalmat...persze az is lehet, hogy éppen most kell lépni ... ezt csak te tudhatod ! Soxerencsét ! :)

2016. jún. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Igy sajnos legalisan nem fogsz tudni kint elni, mivel nincs szakmad igy milyen ceg venne fel dolgozni? Ergo van egy erettsegid de nem ertesz semmihez. A ceg amit meg linkeltel illegalisan dolgoztat kint. Ismerosom veluk ment ki, de 2 honap utan tovabb ment masik allamba ahol fel vettek dolgozni, persze itt is illegalisan.
2018. dec. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!