Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez kamu? Létezhet ilyen? Vagy...

Ez kamu? Létezhet ilyen? Vagy csak egy strómant keresnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem rég jelentkeztem egy állásra a Magyar Postánál.

A pozíció neve: Informatikus asszisztens. Nem igényel szaktudást, nyelvvizsgát, semmit. Le tudod írni a nevedet, akkor már megfelelsz az állásra.

Az érdekesség az, hogy havi nettó 350+ fölött kapsz + egyéb juttatások. Amit egy "kicsit" sokallok, az elvárásokhoz képest. Létezhet ilyen? A magyar közférában? Gyanúsnak találom. Ti mit gondoltaok róla?



2017. máj. 25. 10:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Elírták a fizetést. Nettó 100-ra számíts!
2017. máj. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

" Nem igényel szaktudást, nyelvvizsgát, semmit. Le tudod írni a nevedet, akkor már megfelelsz az állásra. "


Én azért ebben nem lennék biztos...Voltál már állásinterjún és nem kértek Tőled semmilyen tudást, csak hogy írd le a nevedet? :-)


Komolyra fordítva a szót: azért, mert nincsenek magas követelmények támasztva, nem biztos, hogy az állásinterjún nem fognak erősen szelektálni. Csak lehet, olyanoknak is meg akarják adni az esélyt, akik nem rendelkeznek ilyen-olyan papírokkal, de jók vmiben.

2017. máj. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

"Csak lehet, olyanoknak is meg akarják adni az esélyt, akik nem rendelkeznek ilyen-olyan papírokkal, de jók vmiben."


Egy lótúrót. A rokonoknak akarják megadni az esélyt, akik nem rendelkeznek ilyen-olyan papírokkal. A magyar közszférában teljesítményt nézni? Hol élsz te ember?

2017. máj. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Voltam már állásinterjún és fel is vennének.
2017. máj. 25. 11:51
 5/12 A kérdező kommentje:
A fizetés valós.
2017. máj. 25. 11:51
 6/12 A kérdező kommentje:
És nem vagyok ismerőse senkinek se. Pont ezért mondom,hogy baromi gyanús. Szerintem valamilyen balhét akarnak elvitetni velem.
2017. máj. 25. 11:52
 7/12 A kérdező kommentje:

Jó, sima, nagyon alap sql feladatokat kellett megoldani. De mivel van egy proginf diplomám, így ez annyira nem volt gond. Három feladat volt. 1. Hozz létre egy táblát.

2. insert utasitas 3. select utasitas. Őszintén szólva egy értelmesebb majom is megtudta volna csinálni.

Ennyi pénzért, komplett keretrendszereket fejlesztenek.

2017. máj. 25. 11:57
 8/12 anonim ***** válasza:
43%

"Jó, sima, nagyon alap sql feladatokat kellett megoldani. De mivel van egy proginf diplomám, így ez annyira nem volt gond. Három feladat volt. 1. Hozz létre egy táblát.

2. insert utasitas 3. select utasitas.


Őszintén szólva egy értelmesebb majom is megtudta volna csinálni."


Kösssz, azt hiszem, az utolsó mondatoddal sikerült jó pár embert megsértened.(2-es vagyok)

Tudod, lehet, hogy Te tudod, hogy miről beszélsz, de ettől még én nem... Tehát aki nem tudja megcsinálni, az még egy majomnál is hülyébb? :-)

2017. máj. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Most nem ez a lényeg :D


Hanem az, hogy az elvárt tudás, és a fizetés baromira aránytalan.


Egyébként lefogadom, hogy 1 óra alatt megtudnálak tanítani arra, amit az interjún kértek.

2017. máj. 25. 12:25
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

#8: Aki nem informatikai pályán mozog, annak természetesen nem kell ezt tudnia, de bárki, aki valaha dolgozott már adatbázissal vagy van egy informatika érettségije, annak ezek iszonyatosan óvodás feladatok.


A fizu nekem is gyanús. Állami szférában pláne. PL/SQL fejlesztés és komplett válallatirányítási rendszer supportért nem kapok ennyit...

2017. máj. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!