Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A kontrolling gyakornok mit...

A kontrolling gyakornok mit csinál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelentkeztem egy kontrolling gyakornoki állásra, egyelőre várom a visszajelzést, de az érdekelne, hogy mit csinál a mindennapokban?

Állásinterjún milyen szakmai kérdésekre lehet számítani?

Pénzügy számvitel szakos vagyok



2017. máj. 26. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Segít a kontrollernek. Első óriási okolszabaly, nem jelentkezünk olyan állásra, aminek a kiírását sem értjük...
2017. máj. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Oké, hogy itt okoskodsz, hogy nem jelentkezünk olyan állásra, amit nem érttünk, viszont de se válaszolj olyan kérdésre, amit nem értesz.

Arra én is rájöttem, hogy segít a kontrollernek, riportokat készít stb...

De hogy a mindennapokban mit csinál, egy napja hogy telik, milyen programokat használ stb. erre irányult a kérdés.

2017. máj. 27. 10:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ööö, teht nem tudod mit csinál a kontroller, milyen programokkal dolgozik meg így ámblokk semmit és leoltod az egyest... Gratulálok...

Amúgy meg

- excelben vagy más, adatbáziskezelőben adatbázis frissítési, karbantartása

- ad hoc riportok, kimuttaások, amit a vezető kér

- napi feladatok, ami cégenként változik, nem mindegy, hogy gyártó céghez mész vagy telekommunikációs multihoz vagy kb. van erre végtelen kombináció

- szállítói számlák ellenőrzése akár, rendszerbe felvitele

- kapcsolattartás

- egyéb dokumentációk elkészítése


És így lehetne a végtelenségig sorolni, amit amúgy te is magadtól tudnál, ha vennéd a fáradtságot és rákeresnél pár kontrolling gyakornok álláshirdetésre, hogy mik a munkaköri feladatok.

2017. máj. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Látom te sem érted a kérdés lényegét, amiket felsoroltál azokkal eddig is tisztában voltam, engem még mindig az érdekel, hogy egy nap 8tól 4ig hogy telik el, mit kell csinálni stb.


"Ööö, teht nem tudod mit csinál a kontroller, milyen programokkal dolgozik meg így ámblokk semmit és leoltod az egyest... Gratulálok.."

Épp ezért tettem ki a kérdést mert nem tudom (nyilván Excelt tudom de azon kívül), erre az 1-es odaböfögte, hogy "Segít a kontrollernek", amire én is rájöttem, majd beszól, közben meg a kérdésre nem tudott válaszolni (ahogy te se).


Olyanok válaszát várom leginkább, akik dolgoztak már kontrolling gyakornokként.

2017. máj. 27. 10:46
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Buta vagy, mint a tök. Így ne akarj sehol dolgozni!


Mit nem értesz azon, hogy a kérdésedre a válasz munkahelyspecifikus?


Milyen program? Attól függ, mit használ a cég!

Multinál valamelyik nagyobb vállalatirányítási rendszer alap. Oracle, SAP... hol, mi. Ez adja az infóbázist, amiből riportok kérhetők és a számítások alapját adják.


Hogy telik a nap?

Bejön Gizike meg Gézuka és kávé vagy szervezett meeting mellett megbeszélik, hogy a héten, hónapban mit ~s mikor kell csinálni, majd leosztják neked is a feladatot.. .

Ilyesmit vártál? :)

2017. máj. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Végre egy értelmesebb komment.

Attól mert munkahelyspecifikus, le lehet írni, hogy az egyiknél mit kell csinálni.

És milyen számításokat kérnek?

2017. máj. 27. 12:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Átlag számítás és összeg valamint különbség csak durván nem mindegy hogy minek az átlaga és minek az összege, mit nem értesz azon hogy ez konkrétan részlegenként eltér? És cégenként a szoftver is más??

De ha már ennyire értetlen vagy és nekünk kell kitalálni hogy téged eszközök, technológiák, eljárások érdekelnének amiket el kell sajátítani akkor végre nesze egy válasz:

Oracle SAP és Excel vagy Access programok valamint mondjuk Outlook.

Legyél képes dinamikusan kommunikálni rendszerezni a leveleid és ne félj telefonálni.

Adatbázisokat fogsz használni ahol pár száztol párszázezer soros adattáblákbol kell napi-, heti-, havi-, negyedéves-, és évzáróriportokat előállítani az egyéb ad hoc riportolasok mellett erre alapvető eszköz az Excel, és annak a pivot funkciója, valamint a vlookup(fkeres). Az adat nyerés pedig a már említett szoftverek egyiken, pl SAP, vagy egy teljesen másik szoftveren keresztül történik. De ez neked semmi sem mond mert az SAPnak is van milliárd modulja amiből egy mezei kontroller mondjuk ismer 3-at, de egy másik cégnél azt nem is használják.. és ebből te egyet sem ismersz.

Szakmai kérdések nem lesznek, kezdőknel irreleváns, nem is lehetsz képben semmivel, affinitást néznek és azt h technikailag oké e a tudásod, pl nem muszáj ismerned a pivot de ha egy vlookupon elhasalsz akkor valszeg sose leszel képes kipréselni magadból egy komplex riportot...

Ezen felül mivel az adatbázis karbantartása is a kontroller feladatköre részben (persze nem IT oldalról, hanem adat szempontból) így az adthibak felderítése, ha egy riport rossz eredményt mutat akkor annak kiderítése h melyik a fals adat és melyik könyvelő bszta el és könyvelte másik részlegre a számlát és azt hova, mikor.. is a kontroller dolga.. de valahol nem, máshol meg igen

2017. máj. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, így már el tudom képzelni, hogy milyen.
2017. máj. 27. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!