Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Boncmesterként lehetséges...

Boncmesterként lehetséges időt szorítanom arra, hogy patologussá váljak?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, akkor az érettségi mellé csak egy OKJ kell ahhoz, hogy boncmesterként dolgozhasak... De ez idő alatt lehetséges, hogy valaki tudjon tovább tanulni? Mondjuk, ha éppenseggel patológussá (vagy esetleg más orvosi vonatkozású szakemberré) szeretne válni?

Vannak ezek a szakok levelezőin, vagy van más módja, hogy valaki munka mellett csinálja?


És amúgy egy boncmester mennyit keres kb.(ha 120 az nekem már jó)? És mennyit egy patológus, vagy mondjuk egy igazságyügyi orvosszakértő?



2017. jún. 2. 10:06
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Persze az nem kérdés, hogy egy ilyen szaknál munka mellett a legtöbbe megszakadnak, illetve nagyon nehéz. De ha valakinek muszáj dolgoznia és az álmairól sem mondana le, akkor nincs más választása.

Szóval légyszí, ha pusztán a nehézségi fokozat akadály, de amúgy van rá mód (gondolom) akkor azt ismertessétek!


Előre is köszi!

2017. jún. 2. 10:11
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
A patológus az orvos. Orvosi diplomát nem fogsz levelezőn kapni. Nappali képzés, felvételi eljárás. Azt tudom, hogy akik főállásban az orvosira járnak, azok is halálra tanulják magukat. Döntsd el, hogy ez esélyes-e munka mellett.
2017. jún. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy orvos. Azt tudom, hogy sokan diákmunkát (vagy akár rendeset) végeznek orvosi mellett, tehat lehet mellette dolgozni.

De azt nem vágom, hogy hogyan van meg a kellő óra számuk e mellett ezeknek a diákoknak. Mi a kötelező óraszám, vagy milyen eseményken kell kötelező jelleggel jelenlenni az egyetemeken? Sajnos nagyon nem értek a témához és nincs is olyan ismeretsegi köröm ami által kicsit jobban bele látnék.

2017. jún. 2. 11:04
 4/16 A kérdező kommentje:
Amúgy még csak most megyek majd gimibe, de az lenne a tervem, hogy gimi után elvégezném ezt az említett OKJ-s képzést (10 hónap) és utána mennék egyetemre, így az első 6 éves alapképzés alatt is nyernék betekintést (tehát kiszálhatok az első évben akár, ha mégsem tetszene vagy nem bírnám)... Vagy a következő 5 éveben lévő a korházi munka, rezidenskedés után másra is szakosdhatnék. (Ha egyálltalán orvosira mennék, hiszen ha már az OKJ alatt sem tetszik, akkor van bőven más ami érdekel pl. molekuláris bionika, csak azzal állitólag elég rosszak az elhelyezkedési esélyek, illetve programozóként közepesek vele)
2017. jún. 2. 11:24
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem találkoztam még olyan orvosissal, aki dolgozott volna mellette. Baromi sokat kell tanulni. Órára járás meg kötelező, minden egyetemen és kuruson más a követelmény, de előadásokról kb. 2-t lehet hiányozni egy félévbne, nálunk gyakorlatról meg egyet sem. Nem lehet mellette rendesen dolgozni, max. hétvégén, de akkor meg mikor tanul az ember?
2017. jún. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon előre tervezel, még százszor változni fog, nem érdemes a részleteken gondolkodni. De ha így akarod, akkor inkább csináld meg az OKJ-t, azalatt sok anatómiát tanulsz, ami segíteni fog az orvosin első évben, aztán menj el az orvosira, aztán majd meglátod, hogy mellette tudsz-e boncmesterként dolgozni (akár részmunkaidőben is). Majdnem ugyanaz, csak a sorrend más.
2017. jún. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Értem, akkor lehet hogy kamuztak azok akik ezt mondták.

De ugyebár a rezidens korszak után a szakosodás (vagy hogy nevezik) is 60 hónap (ha jól tudom).


Szerinted akkor, ha úgy is ennyire rengeteg időről van szó míg az ember eléri a célját, akkor érdemes lehet 1-2 évre elmenni boncmesternek (pénz gyűjtés + minimális tapasztalat)?

Mert az a baj, hogy egyrészt ahogy számolom addigra mindenképpen pénzre lesz szükségem, de a diákhitelt kockázatosnak tartom... Másrészt pedig tényleg nem szeretnék úgy belevágni egy ilyen nehéz feladatba, hogy egyáltalán nem tekintettem be a munka világába.

(Valamint egy ilyen OKJ nem jár valamennyi + ponttal az ált. orvosi felvételin?)


Amúgy köszi a válaszokat! Mentek a pontok!

2017. jún. 2. 11:48
 8/16 anonim ***** válasza:
35%
sajnos az OKJ nem számít egyetemen plusz pontnak
2017. jún. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

6. (Te vagy az 1. is)


Neked is köszi megint, csak pont írtam közben.


Igen, jó a tanácsod, csak furcsálom hogy akkir igazából ezeknek az OKJ-s dolgoknak továbbtanulás céljából ezen a területen nem sok haszna van. Inkább úgy látom, hogy azoknak van kitalálva akik meg akarnak "rekedni" azon a szinten (amivel nincs semmi baj, csak én eddig máshogy hittem).


Mondjuk 1-2 boncmesteri munkával mennyi pénzt tudnek félre tenni?

Bár valszeg egyszerűbb lenne ezeket kikeresnem, minthogy másokat tartsak fel, kicsit eltértem az eredeti kérdéstől...


De azért mindenkinek még 1x köszi!

2017. jún. 2. 11:52
 10/16 anonim ***** válasza:
41%
Ha jól tudom az egézségügyi OKJ képzések mindegyike + 32 pontot ad az általános orvosira.
2017. jún. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!