Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek normális az, hogy...

Szerintetek normális az, hogy az embereket 40 órát dolgoztatják azért, hogy ki tudják fizetni a számláikat és legyen amit megegyenek?

Figyelt kérdés
Miért állítják azt, hogy a mai rendszer különbözik a rabszolgató rendszerektől? Miért vagyunk ma szabadabbak mint akkor? Hiszen ha nem dolgozunk pont úgy éhen pusztulunk mint akkor.
2017. jún. 4. 17:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
31%

"és mégis mit tud tenni a jobb fizetésért, ha nincs lehetősége tanulni, mert egy normális tanfolyam 500e-nél kezdőik...


hagyjuk ezt a süket dumát, hogy majd netről meg lehet tanulni bármit. Mert bár lehet meg lehet tanulni alap szinten, viszont papírod nem lesz a végzettségről, így meg a munkáltató max kiröhög!"


Kifogás, kifogás, kifogás. A sikertelen ember a kifogás keresésben kiemelkedően teljesít mindig.


Kérdező!


Nőj fel! Nyiss a világ felé, hogy a világ is nyisson feléd. Tele van az ország, az EU lehetőségekkel, ha te csak siránkozol ahelyett hogy megragadnál egy-egy lehetőséget, az a te problémád, de ne keseregj akkor.

2017. jún. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

16


Az ember rá lehetett nevelni arra, hogy elfogadja az anyagiak megszerzését mint legfontosabb célt az életben. Azt is el lehetne érni, hogy megtanítsák nekik, hogy más célért dolgozzanak együtt, egy magasabb rendű célért ami mentes a vagyonszerzéstől, versenytől és a közös jóléten és haladáson alapszik. Az emberek az motiválná, hogy a rendszert jobbá tegyék és a közös jólét szintjét még magasabbra emeljék. Nem lennének vagyonbeli különbségek, mert az csak konfliktushoz, viszályokhoz vezetne, hanem mindenkinek jutna annyi amennyi kell mindenből. Lássuk be, sok embernek nem tudná egy élet alatt elkölteni azt a pénzt amit felhalmozott tisztességes vagy tisztességtelen úton. Nincs szüksége az emberek épp olyan sok pénzre. Ezért nem lenne gond az, hogy mindenki hozzájusson ahhoz amire szüksége van. Olyan ágazatok is gyorsabban fejlődnének amelyek a sorsunk megkönnyítését szolgálná, robotika, technológiák alkalmazása hiszen közös érdek lenne az élet minél könnyebbé és élhetőbbé tétele. Manapság olyan ágazatok fejlődnek, amelyben pénz van, de lehet, hogy nem segítik elő az ember jólétét. Ezért ártalmas a pénz, mert a kapzsiságot erősíti meg az emberekben, ahelyett, hogy az egymásért cselekvés, csapatszellemet erősítené, ami hosszú távon sokkal kifizetődőbb lenne az emberiségnek.

2017. jún. 4. 19:51
 13/16 A kérdező kommentje:
Ja és mielőtt rávágnád, hogy az ember nem olyan hanem önző, kapzsi, szar alak, elmondom, hogy igenis megvan az emberben a szeretetre való képesség, másokért való felelősségvállalás, együttérzés, segítőkészség, altruizmus...csak a rendszerünknek köszönhetően nem tudnak ezek túl magas szintre fejlődni.
2017. jún. 4. 19:55
 14/16 anonim ***** válasza:

" Ha nem lenne pénz, senkinek nem lenne hatalma fölöttünk és végre hozzáférhetnék a szükséges javakhoz, hiszen azok korlátlanul rendelkezésre állnak. "


Így szerinted boldogság lenne? Egy müködésképtelen rendszer lenne. Jelenleg is megvan az esély rá, hogy vállalkozó legyél vagy önellátó.

2017. jún. 5. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Hiszen ha nem dolgozunk pont úgy éhen pusztulunk mint akkor."


Melyik az a rendszer, amelyikben senki sem hal éhen, ha nem dolgozik senki? Még a halászó-vadászó-gyűjtőgető ősemberi életformánál is dolgozni kellett, hogy ne halj éhen. De ha azt a lázári mondatot akarod hallani, hogy aki heti 40 órában annyira képes, hogy fizesse a számláit és legyen mit ennie, az nem normális, akkor tessék.

2017. jún. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Néhány ostobaságra reagálva:


"és mégis mit tud tenni a jobb fizetésért, ha nincs lehetősége tanulni, mert egy normális tanfolyam 500e-nél kezdőik" - Ez hatalmas sületlenség. El lehet menni államilag támogatott képzésre is. Lehetősége mindenkinek van, aki az ellenkezőjét állítja az túl gyenge és lusta. Nekem több mérnöki diplomám is van, a szüleim a létszükségleten felül semmivel nem tudtak támogatni. Államin tanultam, mellette kezdetben félállásban majd főállásban dolgoztam. A 6 év alatt kb. 80 ezer forintot fizettem a képzésekért, mert az utolsó félévem már nem állami volt, de még akkor is kaptam kedvezményt a kimagasló eredményem miatt. Arról meg nem is beszélve, hogy a 6 év alatt kb. 3-4 millió forintot kaptam az intézménytől ösztöndíj formájában. Páromnál ugyanez a helyzet, de még több más ismerősöm van, akik ilyen módon szintén képesek voltak papírt szerezni anyagi háttér nélkül. Az egész csak akarat és kitartás kérdése.


"Ha nem lenne pénz, senkinek nem lenne hatalma fölöttünk és végre hozzáférhetnék a szükséges javakhoz, hiszen azok korlátlanul rendelkezésre állnak." - Tehát ha nem lenne pénz, akkor egymagad képes lennél arra, hogy például a számítógépedet előállítsd? Valahogyan megszereznéd az ehhez szükséges összes releváns tudást? Ugye ezt már intézményi keretek között nem tehetnéd meg, hiszen iskolák se lennének ha nem lenne pénz. És ez nagyjából mindenre igaz. Mindenkinek szüksége lenne arra, hogy tudjon mindent, hiszen nem lenne semmi amit más elvégezne helyette, hiszen nem tudna fizetni neki érte. Ez képtelenség.


A kérdésre reagálva:


Az hogy valaki heti 40 órát dolgozik csak azért, hogy az említett dolgokat kifizesse, az illető önhibája. Én ezekért a dolgokért heti kb. 15-20 órát dolgozom, bár az igazsághoz hozzá tartozik, hogy én sokat költök ételre és hitelem is van. A többit a saját szórakozásomra költöm. Persze mindezért le is kell tenni valamit az asztalra, nem csak sajnáltatni magunkat a Gyakorikérdéseken. Másrészt az életünk egyik célja, hogy valami hasznos tevékenységet folytassuk, ami örömmel tölt el minket. Ezt szoktuk munkának hívni.

2017. jún. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!