Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Viselhetem az egyenruhát?

Viselhetem az egyenruhát?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy 2 hetet szekundáltam az OMSZ-nál, ami azt jelenti hogy gyakorlat szerűen eltölthettem a vonulós kocsikon egy kis időt, és ez idő alatt több AMBULANCE feliratú pólót is kaptam, amit a kocsin viselnem kellett.


Ezeket a pólókat megtarthattam, de nem tudom hogy felvehetném-e őket amikor megyek valamerre, vagy csak itthoni használatra lehet.


Orvosira készülök, azért voltam a mentőszolgálatnál.


A pólók nem az Országos Mentőszolgálat egyenruhái, csak szimpla, egyszerű pólók feliratozva.



2017. jún. 6. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tekintve, hogy nincs rajta OMSZ logó, a Szolgálat semmilyen jelzése, törvényileg szerintem nem esik egyértelmű tiltás alá - viszont: mi az, hogy hordanád amikor mész valamerre? Csak úgy, hétköznapi ruházatként akarsz az utcán Ambulance felirattal futkozni? Mégis miért? Egyrészt ne akard azt a látszatot kelteni, hogy mentő/betegszállító vagy, mert gondolj bele, mit hisz az aki lát valakit ambulance felirattal mondjuk fagyizgatni a fő téren? "Köcsög mentős itt fagyizgat a padon, azért nem érnek ki időben" Hisz azt a látszatot kelted, hogy az vagy. Másrészt egyszerűen nem értem az indittatást, ez nem arra való, hogy ebben menőzz az utcán. Inkább csak otthon hordd...

Egy mentődolgozó

2017. jún. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Diákként Tescoztam, de fel nem venném az utcára. :D
2017. jún. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első válaszólónak:


Jaj nem, semmi ilyen nem fordult meg a fejemben!


Csupán ma voltam barátokkal focizni, és abban mentem, mert kényelmes, és nem irritálja a bőröm. Utána meg abban mentem el a boltba, de csak ennyi az egész.


Nyilván nem akarom azt a látszatot kelteni, hogy mentődolgozó vagyok, semmi esetre sem. Csak az ilyen apró esetekre voltam kíváncsi, hogy mint most is tettem beszaladok egy vízért a boltba, vagy ilyesmi.


Természetesen az utcára van normális pólóm :D

2017. jún. 7. 21:22
 4/4 anonim válasza:

Jól írták ha nincs rajta OMSZ-os címer vagy felirat akkor felveheted, de tényleg ne csessz ki velünk. Az ilyen "egyenruha" viselése felelősséggel jár (és itt nem arra gondolok, hogy kénytelen lennél segíteni bizonyos helyzetben) inkább morális. Egyszer láttam egy gyereket ambulance polóban sörözni egy téren, nem is bírtam szó nélkül...

Tehát én azt tanácsolom csak akkor vedd fel ha kórházi vagy mentőgyakorlaton vagy.

2017. jún. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!