Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem jeleznek vissza az...

Miért nem jeleznek vissza az önéletrajz benyújtása után?

Figyelt kérdés
Nagy cégekről van szó, nagy vállalatokról én pedig midnegyik álláshirdetésre alkalmas vagyok. De nem írnak vissza egy olyat se, hogy sajnáljuk, de betöltöltötték a pozíciót időközben. Akkor miért hirdetik meg? Miért ilyen embertelenek? Nem gondolnak bele, hogy ezzel az én időmet is rabolják?

2017. jún. 6. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Azért, mert ha nagy cég, akkor jelentkeznek 500an minden hirdetésükre. Ha mindenkinek csak két perc visszaírni, akkor kb kéne valakit csak azért alkalmazni, hogy ezeket az emaileket megírja. Főleg, ha több nyitott pozi is van egyszerre. És erre még sokan még válaszolnának is, hogy "de hát miért nem?", akkor nekik is írni kéne megint...

Én sosem gondoltam, hogy ezzel rabolnák az időmet. Egymástól függetlenül jelentkeztem mindig egyszerre több helyre is, sose vártam meg, hogy valahonnan visszajeleznek e.

2017. jún. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Mivel rabolják az idődet konkrétan? Nem kell a gép előtt szobrozni és várni a válasz emailt, jelentkezz addig is másra.

Amúgy ha pár napon belül nem reagálnak, max. egy héten belül, tekintheted nemnek.

2017. jún. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Fatal_3rror_ ***** válasza:
65%

Azt is nézni kell hogy senki nem foglalkoztat külön HR csapatot arra hogy évente 2-3 embert felvegyen.


Az interjúztatást általában olyan ember végzi akinek amúgy sem kevés munkája van.

2017. jún. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Ha 2 héten belül nem jeleznek vhonnan vissza, az azt jelenti nem kellesz.

Mivel a legtöbb helyről nem jeleznek vissza (nekem sem), ebből következik, hogy mese a munkaerőhiány.

2017. jún. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Behívtak interjúra. Azt mondta az egyik hölgy, hogy jó esélyem van rá, szóval számítsak a hívásukra.


Akartam azt az állást, mert valóban náluk akartam elhelyezkedni. Addig másik 3 állást várattam 3 hétig...

Nem akarok sopánkodni, de nagyon megalázva érzem magamat.

2017. jún. 7. 21:43
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne is mond... lemondtam egyet, mert felvettek másik cégbe. Jobb fizu, jobb hely, aztán minő meglepetés mégse. Csak úgy visszalépnek. Aztán, amit lemondtál, oda meg már felvettek mást. Én kis cégekhez is jelentkezem Csongrád megyében és nem válaszolnak, nem hívnak. Ezért azt csináltam, mint régen is volt. Fogom magam és személyesen ugrom el!

Több helyen tapasztaltam, hogy már be van töltve az állás, holott az álláshirdetés 1-2 napos. Szépen a pofádba mosolyognak, hogy nem kellesz. Aztán meglepődve tapasztalod, hogy egy hét után frissült a hirdetés. Jelzem, hogy több oldalon is! Sok cégnek már megvan a kiszemeltje, csak kötik a törvények, amit k.... nem tartanak be, számukra ez csak formalitás! Voltak olyan eseteim is, ahol a szemembe sem mertek nézni, csak habogtak össze-vissza akár a cég megbizottja, tulajdonosa, alkalmazottja volt. A hitegetésekről ne is beszéljek. Aztán csodálkoznak, hogy mindenki lelép az országból. Hol lehet az ilyen kreténeket feljelenteni vagy bejelenteni? Szeretnék itt maradni, dolgozni, erre idén is ki kellett mennem németbe a nyárra (3 hónap), hogy a hazámban meg tudjak élni EGY évig megint? Szégyen ami itt folyik, szégyen.

2017. jún. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!