Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogsértő 10 órás heti 6 napos...

Jogsértő 10 órás heti 6 napos munkáért nettó 95. 000-et fizetni? Mert az órabér így a minimálbér alatti!

Figyelt kérdés

A minimálbér 84.000 párszáz Ft, de ez heti 5 nap napi 8 órás keretre értendő.

Ha egy cég úgy hirdet hogy pultost felveszünk heti 6 nap napi 10 óra és erre ad 95.000 nettót az törvénytelen?

Mert a minimálbér havi 160 órára értendő, ez meg havi 240 órára adna 95-öt…. Vagyis még a minimálbéres órabér se jönne ki!

Ez gondolom törvénysértő?

Persze a céget marhára nem zavarja lévén így hirdet tehát még csak nem is titkolja, világgá kürtöli hogy ő még minimálbért se ad.


2017. jún. 6. 11:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Miért lenne már jogsértő ? ha van olyan hülye aki ennyiért oda megy és ezt vállalja, akkor az vessen magára . Tudvalevő az órabér mindenhol amikor valaki jelentkezik egy munkára, akkor meg ... ?!
2017. jún. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
Velem is előfordult, hogy jelentkeztem valahova miközben tudtam, hogy 480 ft-nál nem lesz több az órabérem. Mondom jó, egy műszakról van szó, ha 15.00-ig kell dolgoznom az úgy tökre jó. Csak tudod, néztem egy nagyot mikor az egy műszak ott abból állt, hogy elmentél otthonról reggel 4.00 után és este 9.00 után értem haza. Két nap után feladtam és ott hagytam a ..csba az egészet.
2017. jún. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

Nem csak az a törvénysértő, hogy a minimálbér alatt van, hanem már maga a havi 240 órás munkaidő törvénytelen.


# 1


Mondjuk azért, mert Magyarországon ezeket a kérdéseket jogszabály szabályozza, így egyértelműen jogsértő. Nem értem az érvelésedet.

2017. jún. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
ukrán és román vendégmunkásokat keresünk! a magyar már elfogyott! románok ukránok! tessék idejönni Angliából Németo-ól Dániából Hollandiából ahol eddig jó pénzért vendégmunkások voltatok. Gyertek ide szar pénzért melózni a magyarok helyett (akik azóta szintén kihúztak angolokhoz stb)
2017. jún. 6. 11:44
 5/19 anonim ***** válasza:
68%
Jogsèrtő vagy sem, a vàllalkozók kènytelenek ìgy hirdetni, mert akkora a teher rajtuk. Vagy elvállalod vagy nem. A cègek jelentős része tojik a szabályokra, hisz az állam nem teremtette meg a vàllalkozàs baràt rendszert.
2017. jún. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 fagylaltárus válasza:
83%

Hagyd kérdező!


A magyarokat rohadtul nem érdeklik a törvények.


Az se zavarná őket ha 30 ezer forint lenne a fizetés itt, mert ha van olyan aki elvállalja akkor a piac csodálatosan működik és minden király.


Undorító szociáldarwinista nép a magyar.

2017. jún. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

"Miért lenne már jogsértő ? ha van olyan hülye aki ennyiért oda megy és ezt vállalja, akkor az vessen magára "


Dawin díjat ide!!

2017. jún. 6. 12:52
 8/19 A kérdező kommentje:

"Miért lenne már jogsértő ? ha van olyan hülye aki ennyiért oda megy és ezt vállalja, akkor az vessen magára "


Darwin díjat ide!!

2017. jún. 6. 12:52
 9/19 A kérdező kommentje:

". A cègek jelentős része tojik a szabályokra,"


Aztán valaki feldobja őket jön az OMMF a NAV repkednek majd a milliós büntik és megy a sírás hogy "megfojtják" a "tisztességes" vállalkozót....

Szánalmas...

2017. jún. 6. 12:56
 10/19 anonim ***** válasza:
91%
#9 igen csak senki se teszi, mi is a legális minimumért melózunk (kevesebbet azért nem mernek mert így is lasszóval kell fogniuk az embereket) de senki sem jelenti, nyílt titok hogy a NAV és az OMMF sírva röhögne kivizsgáláskor annyi itt a szabálysértés kezdve a munkavédelem erős hiányánál de nem tesszük mert nincs garancia higy felvesznek bárhova egy városban ahol turis eladót 3 év tapasztalattal és eladói végzettséggel vesznek fel így csak röhögünk a markunkba hogy tulajdonképpen kedvünk szerint vághatnánk tönkre őket.
2017. jún. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!